Teknoloji Fen Okulları

23 YILLIK EĞİTİM EKOLÜNDEN, 
EĞİTİMDE RADİKAL DEĞİŞİM

FEN GÜCÜYLE, TEKNOLOJİ ODAKLI, 
MATEMATİKSEL DÜŞÜNEN BİR OKUL

Dünya değişiyor, bilgiye ulaşma, öğrenme yöntemleri de yeniden tanımlanıyor. Dünün kalıplar üzerinden ilerleyen eğitim anlayışı, bugün yerini çok daha etkin, öğrenciye özel öğrenme modellerine bıraktı. Bu yeni eğitim standardında; yetenekleri keşfetmek, öğrenme kabiliyetini arttırmak, bilgiye bütünsel bakmak, özgüveni yükseltebilmek, bilgi temeli üstünde, bilgiyi üretebilen olmak ana hedefleri oluşturuyor.

23 yıllık eğitim ekolü “Kültür Özel Eğitim A.Ş.’nin” öğrencilerimize armağanı olan “Teknoloji Fen Okulları” yeni dünyanın; çok boyutlu eğitim algısıyla planlandı. Teorik bilginin etkileşimli sınıfar ve laboratuvarlarda “ dene, yaşa, keşfet, öğren ve bilgiyi kalıcı kıl” anlayışıyla yapılandırıldı. Biz geleceğin bilgiyi hem alan, hem de üreten bir nesil olmasını istiyoruz. Eğitimin tanımlarını sil baştan değiştiriyoruz.

Teknoloji Fen Okulları

DİNLEDİKLERİMİZDEN ÇIKARTIKLARIMIZLA BAŞLADIK, ÇOCUKLARDAN İLHAM ALDIK

İDEALLERİ 
BİLİM YÖRÜNGESİNDE BİR OKUL

Her çocuk kendi içinde muhteşem kabiliyetleri, sınırsız hayalleri, iyi anlaşıldığında mucizevi bir öğrenme gücünü taşıyor. “ Öğrenemeyen, gelişemeyen, hedefine ulaşması imkansız çocuk yok!” Teknoloji Fen Okulları, yeni nesil eğitim sisteminde öğrencilere önce öğrenmenin ve bilmenin mutluluğunu sunuyor.

Kimi çocuk işitsel algısıyla öğrenme sürecini başlatırken, kimi çocuk görsel mesajlarla hafızasını bilgiye açıyor. Teknoloji Fen Okulları’nın değer oluşturan eğitim sistemi farkı da burada başlıyor. Düşünmenin boyutu değişirken, öğrenmek; hayatın en keyifli, bitmesi hiç istenmeyen oyunu haline geliyor. Bilgiye bütünsel bakan, kodlanan değil, kodlayan bir gelecek yükseliyor.

Teknoloji Fen Okulları

DÜŞÜNMENİN BOYUTUNU DEĞİŞTİRMEK, GELECEĞİ DEĞİŞTİRMEK.

BİR NESLE 
BAŞARABİLECEĞİNİ YAŞATAN BİR OKUL

Her çocuk kendi içinde muhteşesem kabiliyetleri, sınırsız hayalleri, iyi anlaşıldığında mucizevi bir öğrenme gücünü taşıyor. "Öğrenemeyen gelişemeyen, hedefine ulaşması imkansız çocuk yok!" Teknoloji Fen Okulları, yeni nesil eğitim sisteminde öğrencilere önce öğrenmenin ve bilmenin mutluluğunu sunuyor.

Kimi çocuk işitsel algısal öğrenme sürecini başlatırken, kimi çocuk görsel mesajlarla hafızasını bilgiye açıyor. Teknoloji Fen Okulları'nın değer oluşturan eğitim sistemi farkı da burada başlıyor. Düşünmenin boyutu değişken, öğrenmek; hayatın en keyifli, bitmesi hiç istenmeyen oyunu haline geliyor. Bilgiye bütünsel bakan, kodlanan değil, kodlayan bir gelecek yükseliyor.

Teknoloji Fen Okulları

ÖĞRENMEYİ ÖZGÜRLEŞTİRMEK, 
BİLMEYİ KOLAYLAŞTIRIR.

EĞİTİMİN SİLİKON VADİSİ GİBİ 
BİR OKUL

Kapısından adım attığınız andan itibaren; eğitim ve öğretimin doğal bir süreç halinde sürdürüldüğü bir okul hayal edin. Olması gereken de bu değil mi? Koridorlarından sınıflarına, bahçesinden spor alanlarına her noktasında; kainatın bilgi hazinelerinin paylaşıldığı bir okul Teknoloji Fen Okulları... Öğrencilerin sınırsız kaynaktan, üstelik bilgiyi deneyimleyerek öğrendikleri bir okul.

Teknolojinin, temel bilimin yaşayarak, tecrübe edilerek hafızaya yerleşmesi, özetle bilgi haline gelmesi yeni nesil eğitim sisteminde geleceğin gücü olacak.

Teknoloji Fen Okulları

EĞİTİMİN DEĞİŞİM GÜCÜ, 
DENEYİMLİ VE UYUMLU BİR EKİPLE GELİR

EĞİTİMİN EN İYİ TAKIMIYLA 
İŞLEYEN BİR OKUL

23 yıllık güçlü ve köklü eğitim geleneğimizde en başarılı öğretmenlerin tercihi olduk ve daima mesleğine tutkuyla bağlı, dinamik, öğretmeyi yaşam felsefesi olarak benimsemiş, kendisi için de öğrenme ve yenilenme süreçlerini, eğitim hayatı boyunca devam ettiren öğretmenlerle çalıştık. Teknoloji Fen Okulları’nda ilköğretimden, ortaokula, liseye kadar tüm kademelerde, birbiriyle uyumlu başarılı bir akademik kadromuz var.

Teknoloji Fen Okulları

HAYAL EDERSİN, TASARLARSIN, 
GERÇEK OLUR

BİLGİ ÜRETMEYE İZİN VEREN 
BİR OKUL

Teknoloji Fen Okulları, yeni nesil eğitim algısıyla öğrencilerin düşünmesine, düşündüklerini uygulamalarına izin veren bir okul. Çünkü her şey öğrenilen bir bilginin sorgulattığı, peşi sıra gördürdüğü yepyeni hayallerle başlıyor. Teknoloji Fen Okulları’nda öğrenciler düşündükleri bir programı yazabiliyor. Evet, bu okulda çocuklar kodlama yapıyor. Teknoloji Fen Okulları’nda öğrenciler, modelledikleri bir objeyi veya tasarladıkları bir nesneyi 3D Printerları ile gerçeğe dönüştürüyor. Laboratuvarlarda öğrencilerin araştırma yaptığı bir okulla tanışmaya hazır olun. Öğrenmek, geliştirmek ve değiştirmek Teknoloji Fen Okulları’nda izne tabi değildir.

Teknoloji Fen Okulları

TEKNOLOJİ FEN OKULLARI KAMPÜSÜ 
KUSURSUZ BİR EĞİTİM İÇİN TASARLANDI.

ÖĞRENME KONFORU SUNAN BİR OKUL

Kentin tam merkezinde, kolay ulaşılabilir, akıllı bina standartlarında, maksimum yapı güvenliği kriterleriyle tasarlandı Teknoloji Fen Okulları. Yapının her unsuru, farklı kademelerde eğitim gören öğrencilerin, yaş gruplarının ihtiyaçlarına göre 46 derslik ve 60 eğitim birimi olarak planlandı. Teknoloji Fen Okulları’nda bilgi, teknoloji kadar gün ışığı, oksijen ve yeşil de daha cömert. Güvenli bir eğitim için her ayrıntı kontrolümüz altında. Evden servise, okuldan eve, öğrencilerimiz için en hassas güvenlik esaslarını uyguluyoruz.

Teknoloji Fen Okulları

TEKNO BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

VELİYİ HER AŞAMADA 
BİLGİLENDİREN BİR OKUL

Öğrencilerimizin sadece sınav sonuçlarını değil, onların geleceğini ilgilendiren her bilgiyi velilerimizle paylaşıyoruz. Üstelik TeknoBilgilendirme Servisi velilerimizin de aramalarına açık. Her veli çocuğuyla alakalı merak ettiği bir konuyu ya da sorusunu, dilediği zaman sorma ve yanıt alma özgürlüğüne sahip. İletişimde kalmak nitelikli bir eğitimin olmazsa olmazı. Haftalık, aylık ve dönemsel bilgilendirme ve fikir alışverişinde bulunmak için öğretmeniniz her an sizi arayabilir.