2.Okul Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu

14-05-2019

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde düzenlenen 2.Okul Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu’na Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanından meslek mensupları ve üniversite öğrencileri katılım sağladı. Farklı konu başlıklarının yer aldığı sempozyumda İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Türk PDR Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şahin gibi önemli isimler konuşmacı olarak yer alırken, moderatörlükleri de, Prof. Dr. M. Engin Deniz, Doç. Dr. Durmuş Ümmet ve Dr. Öğ. Üyesi Meryem Demir Güdül yaptı. Sempozyumla beraber okul psikolojik danışmanlığı ve rehberlik servislerinin daha kaliteli hizmet verebilmeleri için yapılması gerekenlerden, ortak problemlere ve çözümlere kadar her şey masaya yatırıldı. Bu doğrultuda beraber çalışmaların yürütüleceği ve ortak çalışmalar yapılması için önerilerde bulunuldu.

Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’ın ele aldığı “Geçmişten Geleceğe Okullarda PDR Hizmetleri” panel sonrası, okulumuz rehberlik öğretmenleri Uzm.Psk.Dan. Enis Tuştaş ile “Okullarda Travma Müdahele Yöntemleri” ile Doç. Dr. Bilge Uzun ile “Okullarda Mindfulness Uygualamaları” eğitimlerine katılarak, farklı uygulamalar ve yenilikler hakkında bilgi edindiler.

Sempozyum sonrası okulumuz öğretmenleri adına “Çalışan Anne ve Çocuk” kitabını imzalayan Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’a teşekkür ederiz.