Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi

12-04-2019

12-14 Nisan tarihlerinde İzmir'in ev sahibi olduğu Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi (FMGTEK 2019) yoğun bir katılım ile gerçekleşti.  "Bütüncül FMGT okuryazarlığı" ana teması olarak belirlenen kongre, Prof. Dr. Salih Çepni'nin açılış konuşması ile başladı. Bütüncül Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi ve Yaşam Temelli Müfredatlar konularının ele alındığı panel sonrası çalıştaylara katılan katılımcılar alanında uzman isimlerin gerçekleştirdiği "Engelsiz Fen ve Matematik Eğitimi, Gölgelerden Kuarklara: Renkli Bir STEAM Atölyesi, Girişimcilik Öğretimi için Örnek bir Uygulama: Hızlı Prototipleme Etkinliği ve STEM Şef Atölyesi" sunumlarını ilgiyle dinledi. 

"Küçük Prens ile Uzay Yolculuğu" projesi ile Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Merziye Çorlu, "Matematik Eğitiminde Bölünebilme Kurallarını Oyun içinde Öğrenme" projesi ile Matematik Öğretmeni Nurşen Kaya,"Suyun Gücü Adına" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Duygu Seymen,"Uçan Yumurta" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ceyda İşken,"Benim Su Roketim" projesi ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Beyza Kılıçoğulları,"Havalı Aracım-Okul-Aile İş birlikli Stem Etkinliği STEM ve Uygulamaları" ve "Sürat konusunu Oyun ile Öğreniyorum-Öğretmen için Uygulamadan İyi Örnekler" projeleri ile Aslı Yıldız 3 gün devam eden kongrede sunumlarını gerçekleştirdiler.

Eş zamanlı yapılan sunumlara katılarak farklı uygulamalar ve yenilikler hakkında bilgi edinen öğretmenlerimiz, deneyimledikleri çalışmaları okulumuzda uygulamak için harekete geçti.