Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Duyurular

15.03.2023 2195  İlk Orta

Sanat Atölyesi ile Yeteneklerinizi Keşfedin

Görsel sanatlar eğitimin temel konusu; düşünme, algılama ve bedensel eylemlerin de katıldığı bir süreç içinde kendisini ifade etme şeklidir. Siz değerli öğrencilerimizin kişisel yeteneklerini, eleştirel ve estetik yönlerini keşfederek orijinal çözümler bulmak adına buradayız. Sanata farklı bir gözle bakarak, kültürler arası farkındalığa duyarlı, özgüven duyguları gelişmiş bireyler olmanız adına yeni yetenekleriniz keşfetmek için tüm çabamızla yanınızdayız. Bu çalışmalar sırasında öğrencilerimizin her yaş seviyesine uygun olarak eser incelemesi yapmalarını sağlayıp farklı sanatçılar tanıma olanağına sahip olacaklardır. Sizin de hayallerinizi ve gerçekleştirmek istediğiniz düşlerinizi hep beraber mutlulukla, heyecanla birlikte gerçekleştirmek için buradayız ve sizleri bekliyoruz.

 • 25 Mart Cumartesi günü başlıyoruz.
 • Her Cumartesi ilkokul öğrencileri 10.00-12.00, ortaokul öğrencileri 13.00-15.00 saatleri arasında Sanat Atölyesine katılım sağlayacak olup her yaş grubu haftada 2 saat ders yapacaktır.
 • Etkinliklerin içerikleri yaş grubuna göre değişkenlik gösterebilir.
 • Sanat Atölyemize katılım tüm öğrencilere açık olup ücretlidir.

15.03.2023 2194  Ana İlk Orta Lise

"1915 Çanakkale" Korosu

17 Mart Cuma günü 16.00’da Korupark AVM’de Teknoloji Fen Koleji korusu şarkılarını Çanakkale şehitlerimiz için söylüyor.

12.10.2022 2186  İlk Orta

Basketbol Spor Okulu Başlıyor

Profesyonel basketbol oyunculuğu geçmişi olan deneyimli antrenörlerimiz ile gençlerimiz basketbolla buluşuyor. Gençlerimize spor ve egzersiz yapma imkanı sunarak aynı zamanda sağlam bireyler olarak yetiştirmek için en gelişmiş antrenman tekniklerini kullanarak, uzman antrenörlerimizle kusursuz bir basketbol eğitimi veriyoruz.

2009-2016 doğumlu öğrenciler için hazırladığımız Basketbol Spor Okulu ile geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz.

 • ÖZGÜVEN
 • MENTAL GELİŞİM
 • KONSANTRASYON
 • YARDIMLAŞMA
 • SORUMLULUK
 • AZİMLİ, GÜÇLÜ BİREYLER

📌17 EKİM PAZARTESİ günü başlıyoruz.

📌 Antrenmanlar Pazartesi - Salı - Perşembe - Cuma günleri saat 17.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup her yaş grubu haftanın 2 günü antrenman yapacaktır.

      Pazartesi – Cuma: İlkokul öğrencileri

      Salı – Perşembe: Ortaokul öğrencileri

📌 Spor Okulumuza katılım herkese açık olup kontenjanla sınırlıdır.

📌 Spor Okulumuz ücretli olup 4 haftalık 600 TL ödemesi bulunmaktadır.

 • Forma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Basketbol Spor Okulu hakkında detaylı bilgi için 411 44 44 iletişim numarasında bizlere ulaşabilirsiniz.

15.07.2022 2182  Ana İlk Orta Lise

Bursa’nın Geleceğinin Özel Okulu

Kodlanan Değil, Kodlayan Bir Gelecek için! “Dene, yaşa, keşfet, öğren ve bilgiyi kalıcı kıl” anlayışıyla geleceğin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

30.08.2020 2100  Ana İlk Orta Lise

Covid-19 Risk Analizi Raporunu Alan Tek Okul

Özel Teknoloji Fen Koleji, Uludağ Üniversitesi tarafından verilen "Covid-19 Risk Analizi" raporunu alan ilk ve tek okul olmuştur.

17.08.2020 2095  Ana İlk Orta Lise

Elektrikli Aracımız; Verd-e

Teknoloji Fen Koleji olarak öğrencilerimize hayallerini ürüne dönüştürme, hayallerini gerçekleştirme aşamasında her zaman destek olan bir kurum olduk. “Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıktığımızda, gerçekleştirmek ve başarmak istediğimiz buydu.

Elektrikli araba projesinin yapılmasını isteyen ve bizi buna inandıran Teknoloji Fen Lisesi öğrencileri oldu. Öğrencilerimizin Bilişim dersinde tasarladıkları ürünler, hayallerini ürüne dönüştürebilme imkanları ve bunun hayalden öte gerçekleşecek bir proje olduğuna inanmaları sonucunda elektrikli araba yapmaya karar verdik. Çünkü elektrikli arabalar, yakıt tasarrufu sağlamasının yanı sıra karbon emisyonunu azaltması nedeniyle çevreye verilen zararı en aza indirgeyerek, olumlu etkiler yaratmaktadır. 

Verd-e, benzinli ve dizel araçlar gibi karbonmonoksit salmayan, çevreye zarar vermeyen, çevreci bir araç olacak. Şunu biliyoruz ki, gelecekte güneş ve rüzgar gibi doğal enerji kaynaklarının kullanımı çok yaygınlaşacak. Dolayısı ile enerji tüketimi hem daha az maliyetli hem de çevreye duyarlı olacak.

Teknoloji Fen Koleji olarak projemizle Tübitak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılacağız. Amacımız, yarışmada birinci olarak derece almak. Zaten okul olarak bu projenin çalışmalarına başlamamızdan sonra Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’u tanıtması, bizlere doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı oldu. TOGG’un merkezinin Bursa olacak olması ve üretimde nitelikli iş gücü yetiştirmek adına liselerde “Elektrikli Araç Dalı” açmak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın harekete geçmesi, işimize dört elle sarılmamıza ve lise öğrencilerinin de şimdiden bunu başarabileceğini göstermek istiyoruz.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092