Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Duyurular

15.07.2022 2182  Ana İlk Orta Lise

Bursa’nın Geleceğinin Özel Okulu

Kodlanan Değil, Kodlayan Bir Gelecek için! “Dene, yaşa, keşfet, öğren ve bilgiyi kalıcı kıl” anlayışıyla geleceğin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

30.08.2020 2100  Ana İlk Orta Lise

Covid-19 Risk Analizi Raporunu Alan Tek Okul

Özel Teknoloji Fen Koleji, Uludağ Üniversitesi tarafından verilen "Covid-19 Risk Analizi" raporunu alan ilk ve tek okul olmuştur.

17.08.2020 2095  Ana İlk Orta Lise

Elektrikli Aracımız; Verd-e

Teknoloji Fen Koleji olarak öğrencilerimize hayallerini ürüne dönüştürme, hayallerini gerçekleştirme aşamasında her zaman destek olan bir kurum olduk. “Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıktığımızda, gerçekleştirmek ve başarmak istediğimiz buydu.

Elektrikli araba projesinin yapılmasını isteyen ve bizi buna inandıran Teknoloji Fen Lisesi öğrencileri oldu. Öğrencilerimizin Bilişim dersinde tasarladıkları ürünler, hayallerini ürüne dönüştürebilme imkanları ve bunun hayalden öte gerçekleşecek bir proje olduğuna inanmaları sonucunda elektrikli araba yapmaya karar verdik. Çünkü elektrikli arabalar, yakıt tasarrufu sağlamasının yanı sıra karbon emisyonunu azaltması nedeniyle çevreye verilen zararı en aza indirgeyerek, olumlu etkiler yaratmaktadır. 

Verd-e, benzinli ve dizel araçlar gibi karbonmonoksit salmayan, çevreye zarar vermeyen, çevreci bir araç olacak. Şunu biliyoruz ki, gelecekte güneş ve rüzgar gibi doğal enerji kaynaklarının kullanımı çok yaygınlaşacak. Dolayısı ile enerji tüketimi hem daha az maliyetli hem de çevreye duyarlı olacak.

Teknoloji Fen Koleji olarak projemizle Tübitak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılacağız. Amacımız, yarışmada birinci olarak derece almak. Zaten okul olarak bu projenin çalışmalarına başlamamızdan sonra Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’u tanıtması, bizlere doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı oldu. TOGG’un merkezinin Bursa olacak olması ve üretimde nitelikli iş gücü yetiştirmek adına liselerde “Elektrikli Araç Dalı” açmak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın harekete geçmesi, işimize dört elle sarılmamıza ve lise öğrencilerinin de şimdiden bunu başarabileceğini göstermek istiyoruz.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092