Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

22.04.2021 3370  Ana İlk Orta Lise

Bayram Coşkusuna Hazırız!

Özel Teknoloji Fen Koleji ilkokul öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılını coşkuyla kutlamaya hazır!

Teknoloji Fen öğrencileri, Mustafa Kemal Atatürk ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına evlerini bayraklar, balonlar ve resimlerle süsleyerek başladılar. Bayramın 101. yıl kutlamalarına büyük bir özenle ve heyecanla hazırlanan öğrenciler, evlerini adeta bayram yerine çevirdiler.

22.04.2021 3369  Ana İlk Orta Lise

Egemenliğimiz 101.Yaşında

Özel Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencileri, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini doyasıya yaşadı.

Hazırlamış oldukları bando gösterisi ile bayramı mutlulukla kutlayan anaokulu öğrencilerimiz, kırmızı beyaz balonlarını marşlar eşliğinde coşkuyla salladılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mız Kutlu Olsun.

27.03.2021 3368  Ana İlk Orta Lise

Geleneksel Kayıt Yeterlilik Sınavına Büyük İlgi

“Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıkan Teknoloji Fen Kolejinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Kayıt Yeterlilik Sınavı”,  bu yıl da yoğun bir katılımla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun gerçekleştirildi.

Akademik başarılarının yanı sıra sanat ve spor başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Özel Teknoloji Fen Koleji’nin düzenlediği kayıt yeterlilik sınavı bu yıl da büyük ilgi gördü. İlkokul 3.sınıftan başlamak üzere tüm sınıf düzeylerinde iki farklı seansta gerçekleştirilen sınava öğrenciler, HES kodlarını okutarak ve ateş ölçümleri yapılarak giriş sağladılar.

Öğrenciler maskeleriyle, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan, doğal havalandırma sistemine sahip sınıf ortamında sınavlarını gerçekleştirdiler, İdareciler ve öğretmenlerin gözetiminde yapılan sınavda öğrenciler, Teknoloji Fen Koleji ayrıcalıklarından yararlanmak için bilgilerini ortaya döktüler.

25.01.2021 3367  Lise

YKS Çalışmalarında Yüz Yüze Verimlilik

YKS hazırlıklarını güven içinde sürdüren 12. sınıf öğrencileri, akademik programlarını öğretmenleriyle yüz yüze eğitimle en üst verimde gerçekleştiriyor.

Teknoloji Fen Koleji 12. sınıf öğrencileri, YKS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla devam ediyor. Sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına titizlikle uyum gösteren öğrenciler, yüz yüze eğitimle öğretmenlerinin interaktif ders anlatımlarıyla sınav hazırlıklarını sürdürüyor. Sınava yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağıyla dinlerken, merak ettikleri soruları da öğretmenlerine bire bir sorma şansı buluyor.

25.01.2021 3366  Orta

LGS Çalışmalarında Yüz Yüze Verimlilik


LGS hazırlıklarını güven içinde sürdüren 8. sınıf öğrencileri, akademik programlarını öğretmenleriyle yüz yüze eğitimle en üst verimde gerçekleştiriyor.

Teknoloji Fen Koleji 8. sınıf öğrencileri, LGS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla devam ediyor. Sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına titizlikle uyum gösteren öğrenciler, yüz yüze eğitimle öğretmenlerinin interaktif ders anlatımlarıyla sınav hazırlıklarını sürdürüyor. Sınava yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağıyla dinlerken, merak ettikleri soruları da öğretmenlerine bire bir sorma şansı buluyor.

21.01.2021 3365  İlk

Okuma Bayramı Coşkusu

Teknoloji Fen Koleji 1.sınıf öğrencileri büyük bir heyecanla hazırlandıkları Okuma Bayramı Şenliği’nde birbirinden renkli ve güzel performanslarla ailelerinden ekran başında büyük alkış aldılar.

İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Müge Düşmez konuşmasında “Dileğimiz aydınlık zihinleriyle belki de bugüne kadar kimsenin görmediği hatta hayal bile edemediği fikirler, buluşlar ve idealler keşfetmeleri, tarihe imza atmalarıdır. Saygılı, dürüst ve hoşgörülü bir Cumhuriyet genci olarak yetişen çocuklarımızı; onlara emek vererek öğretmeye çalışan öğretmenlerimizi; güvenleriyle bizlere desteklerini esirgemeyen siz değerli velilerimizi çabalarından dolayı kutluyorum” sözleriyle günün anlam ve önemini vurguladı. Yaşadığımız süreçte, onların birer kahraman olduğunu belirten Okul Müdür Yardımcımız Gökhan Akıllı, bir çocuğun okumaya başlaması aslında evrenin keşfidir. Çocuğun okuduğunu anlamaya başlaması ise tam da kendisini ve evreni tanımasıdır. Siz ister inanın ister inanmayın bugün onlar için bayramdır. Bugün onlar için başarmanın en keyifli anıdır.” ifadelerini kullandı.

Online olarak gerçekleşen Okuma Bayramı Şenliği’nde müzik öğretmenlerinin öğrencilerimiz için hazırladıkları video ile eğlenceli dakikalar yaşayan 1.sınıf öğrencilerimiz, evlerinde hazırladıkları okuma pastalarını aileleri ile üflediler.

Miniklerimizi kutluyor, bu güzel gösterimize ortak olan izleyicilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

21.01.2021 3364  Ana İlk Orta Lise

Kavşak Kördüğümü

Problem

Trafikte kavşaklarda trafiğin yoğun olduğu zamanlarda, yeşil yanarken kavşağa giren araçlar (1 nolu araçlar), önündeki araçlardan dolayı, kendisine kırmızı ışık yandığında hala kavşaktan çıkamamaktadır.

Bu durumda dik yönde kavşağa girecek araçların (2 nolu araçlar) önünü tıkamaktalar.

2 nolu araçlar araçlar kendilerine yeşil ışık yandığında diğer araçlardan dolayı karşıya geçememektedir. 

Soru

Bu kördüğüm problemini çözmek için öneriniz nedir?

04.01.2021 3363  Orta

Thomson Atom Modeli

Teknoloji Fen Koleji 7.sınıf öğrencileri, fen bilgisi dersinde öğrendikleri Thomson atom modelini üzümlü kek yaparak evlerinde eğlenceli bir şekilde gözlemlediler. 

Peki Üzümlü Kek Atom Modeli Nedir?

1897 yılında İngiliz fizikçi John Joseph Thomson, yaptığı deneyler sonucunda, maddenin en küçük parçasının atom olmadığını ve onu oluşturan daha temel parçacıklar olduğunu kanıtladı.
 
Thomson´a göre, atomun içinde artı ve eksi yükler bulunuyordu ve bunlar, üzümlü kekin içindeki üzümler gibi dağınıktı.
 
Üzümler eksi, geri kalan kısımsa artı yüklüydü. Thomson, aynı cins yüklerin birbirini ittiğini, farklı cins yüklerin birbirini çektiğini de ortaya koydu. Eksi yüklere de "elektron" adını ilk kez o verdi.
 
Thomson´ın üzümlü kek modeli, Dalton´un "atom parçalanamaz" düşüncesinin yıkılmasına neden oldu.
 
Thomson, "elektronları" keşfettiği için 1906 yılında Nobel Fizik Ödülü Aldı.

30.12.2020 3362  İlk

Uzayın Sırrı Karadelik

Çocuk Edebiyatımızın başarılı yazarlarından İlkay Marangoz, 4.sınıf öğrencilerimiz ile buluştu.

“Uzayın Sırrı Karadelik” isimli kitabının yazılış hikayesinden bahseden yazarımız öğrencilerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz, büyük bir merakla ve heyecanla dinledikleri İlkay Marangoz’a yazarlıkla ve kitaplarıyla ilgili merak ettikleri soruları da sorma şansı buldu. Öğrencilerimizin sorularınızı içtenlikle yanıtlayan yazarımıza çok teşekkür ederiz.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092
Beklenmedik şeyi beklemedikçe olgun sayılmazsın. Anonim