Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

20.01.2023 3538  Ana İlk

Kısa Bir Mola

Mutlu ve eğlenceli hikayelerle yeni dönemde buluşmak dileğiyle çocuklar :)

18.01.2023 3537  İlk

Okuma Bayramı Coşkusu

Özel Teknoloji Fen Koleji 1.sınıf öğrencileri, özenle hazırladıkları ve büyük bir coşkuyla sundukları Okuma Bayramında heyecanlarını ve mutluluklarını velileriyle paylaştılar.

Teknoloji Fen Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen dönem sonu etkinliğinde Tekfenli minikler, Türkçe, İngilizce şarkılar söyleyerek hünerlerini sergiledi.  Türkçe sahnelenen eğlenceli gösterilerinde performanslarıyla büyük beğeni toplayan minik öğrenciler, dönem boyunca takip ettikleri tiyatro oyunlarıyla deneyim ve özgüven kazandıklarını kanıtladılar.

ONLAR ARTIK OKUYOR VE YAZIYOR

Her Tekfenli öğrencinin aktif rol aldığı ve çocuklar tarafından sunulan gösteriler, coşkulu alkışlarla kutlandı. Teknoloji Fen Koleji 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı Okuma Bayramı Gösterisi İlkokul Müdürü Müge Düşmez’in iyi dilek temennileriyle sona erdi.

Öğretmenlerin ellerinden okuma belgelerini ve gelecekleri için kendilerini adına hediye edilen fidan sertifikalarını alan öğrenciler, kendileri için hazırlanan küçük ve öğretici metinleri okuyarak aileleri ve kendilerini izleyen misafirler ile okuma ve yazmanın heyecanını paylaştılar.

 

 

13.01.2023 3536  Ana

Miniklerden Büyüleyici Gösteri

Teknoloji Fen Anaokulu öğrencileri, hazırladıkları dönem sonu gösterisi ile büyüledi.

5 ve 6 yaş öğrencilerinin, Konferans Salonu’nda düzenlediği dönem sonu gösterisi, velilerden büyük ilgi gördü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, salonu dolduran yüzlerce veli gösteriyi büyük bir ilgiyle izledi.

BÜYÜLEDİLER...

Anaokulundan üniversiteye uzanan eğitim yolculuğunda bugünün küçükleri yarının büyükleri olan öğrenciler dönem boyunca emek vererek hazırladıkları çalışmaları sahnede paylaştı. 5 yaş öğrencilerinin “Arı Rondo” isimli gösterisi ile başlayan programda, arı kıyafeti ile sahneye çıkan öğrenciler, renkli görüntülere sahne oldu. “Bu Dünya Bizim” gösterisi ile sahnede yerlerini alan 6 yaş öğrencilerimiz, mutlu bir dünya için el ele vermenin öneminin anlatıldığı şarkı ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Koro ile devam eden gösteride, öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ve yabancı dil performansları tam not aldı.

UNUTUMAYACAKLARI BİR ANI

Öğrencilerin, ailelerine en büyük sürprizi ise fotoğraflarından ve isimlerinden oluşan minik hediyeler oldu.

12.01.2023 3535  İlk

Velilerimizle Kodlama Saati

4.sınıf öğrencilerimizle ve velilerimizle "Robotik Kodlama ve Bilişim Teknolojileri Atölyesi " etkinliği  renkli görüntülere sahne oldu.

Kendi oyunları yazıp tasarlama ve oynama imkanı bulan 4.sınıf öğrencilerimiz, Robotik Kodlama Atölyesinde kurdukları devreler ile + ve - kavramını ailelerine anlatıp onlardan devre kurmasını istediler.

Etkinliğimize katılan öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

12.01.2023 3533  İlk

Rengarenk Anahtarlıklar ile Renkli Görüntüler

2.sınıf öğrencilerimizle ve velilerimizle "Keçe Atölyesi" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Aileleri ile etkinlik yapmanın keyfini çıkaran 2.sınıf öğrencilerimiz, rengarenk keçelerle anahtarlık yaparak unutulmaz anlar yaşadılar. 

"Keçe Atölyesi" etkinliğimize katılımları için öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

11.01.2023 3534  İlk

Eğitsel Oyunlarla Eğlence Zamanı

3.sınıf öğrencilerimizle ve velilerimizle "Eğitsel Oyunlar Atölyesi" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. 

Aileleri ile etkinlik yapmanın keyfini çıkaran 3.sınıf öğrencilerimiz, Kuka Devirme Yarışı, Balon Atma Oyunu ve Dev Bowling oynayarak keyif dolu anlar yaşadılar.

Eğlenceli geçen Beden Eğitimi dersimize katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

08.01.2023 3532  Ana İlk Orta Lise

Bursluluk Sınavına Rekor Katılım

“Kodlanan Değil Kodlayan Bir Gelecek” sloganı ile yola çıkan Teknoloji Fen Kolejinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı”, bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Akademik başarılarının yanı sıra sanat ve spor başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Özel Teknoloji Fen Koleji’nin düzenlediği Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı bu yıl da rekor bir katılımla gerçekleşti. İlkokul 4.sınıftan başlamak üzere tüm sınıf düzeylerinde gerçekleştirilen sınava öğrenciler, büyük bir heyecanla girdiler.

Teknoloji Fen Kolejinin ayrıcalıklarından yararlanmak için bilgilerini ortaya koyan öğrenciler başarılı olmak için ter döktüler.

03.01.2023 3531  Ana İlk Orta Lise

Öğrencimizin Kişisel Resim Sergisini Açtık

2.sınıf öğrencilerimizden; Asya Karabulut un kişisel resim sergisi bir hafta boyunca ziyaretçilerimize açık olacaktır.

Kişisel sergi heyecanını bizimle paylaşan öğrencimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

30.12.2022 3530  İlk

Karagöz Uludağ’ın Altınları

Teknoloji Fen Koleji 2.sınıf öğrencileri, “Kültürel Ögelerimiz” konusunda kapsamında Bursa’nın kültür parçası olan Hacivat ve Karagöz’ü daha yakından tanımak ve incelemek için Bursa Karagöz Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Türkiye’nin tek Karagöz Müzesi olan ve düzenli olarak gösterilerin yapıldığı müzeyi ziyaret eden öğrencilerimiz, geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli taşlarından biri olan gölge oyununu yakından tanıdılar. “Karagöz Uludağ’ın Altınları” gölge oyununu izleme imkanı bulan 2.sınıf öğrencilerimiz keyifli vakit geçirdiler.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092