Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Veli Yorumları

Zeynep Bayrak

“Yanında olmak” … Hislerimizin tam karşılığı sanırım bu.

Herkesten ve her şeyden uzak kaldığımız, uzaklaştığımız şu dönem de gerçekten yanımızda olduğunu hissettiğimiz bir kurum Özel Teknoloji Fen Koleji.

Çocuklarımızın ve bizlerin ne yapacağını, nasıl başa çıkacağımız konusunda bir sürü sorularımızın olduğu eğitim alanında işin içinde nasıl çıkacağımızı bilemediğimiz pandemi sürecinin cevaplarını biz TEKNOLOJİ FEN ailesinde bulduk. Kızımı çok iyi tanıyan, ona özel çözümler ve çalışma sistemi kuran öğretmenler kadrosu en büyük şansımız. Her daim aramalarımıza ve mesajlarımıza samimiyetle cevap veren öğretmenlerimizin olması büyük avantaj.

Kuruluşundan bu yana sizlerle birlikte olmaktan ve pandeminin eksilerini sizlerle artıya dönüştürmekten Bayrak ailesi olarak mutluluk duyuyoruz.

İyi ki varsınız.

İyi ki her zaman olduğu gibi bu süreçte de “YANIMIZDASINIZ”.

2222

Derya Uludağ

Teknoloji Fen Koleji Ailesinde olmaktan gerçekten çok mutluluk duyuyorum. İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde hiç deneyimlemediğiniz bir yöntem ile çocuklarımızı bu sürece gayet başarılı bir şekilde adapte ettiniz. Çocuklarımızı yine sizlere emanet ettik, ilk günden itibaren yaptığınız bilgilendirme ve dönüşler için başta sınıf öğretmeniz ve rehberlik öğretmenimiz olmak üzere tüm fedakar öğretmenlerimiz ve yöneticilerimize teşekkürü bir borç bilirim .

2198

Gözde & Sedat Konakçı

Teknoloji Fen Koleji ailesine,

Yaşamız olduğumuz bu zor günlerde eğitim ve öğretimde başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere tüm branş öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ederiz. Öğretmen ve veli iletişimi sürekli sağlanarak online eğitimin verimli geçmesini sağlayan okulumuza teşekkür ederiz.

2225

Ayşe Şen

Ülkece yaşadığımız bu süreçte verdiğiniz emek takdiri hak ediyor. Emeğinize sağlık, ilk günden itibaren çocukların okuldan kopmasını engelleyip, ders saati dışında sordukları soruları da yanıtsız bırakmayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. 

2201

Nadide Demirkaya

Veli olarak bizler öğretmenlerimizin zoom üzerinden düzenli ders işlemelerini ve çocukların böylece motivasyonlarını sağlamalarını yürekten kutluyoruz. Hepsine çok teşekkürler. Emeklerine ve yüreklerine sağlık....

2202

Selcan Acar

Özel Teknoloji Fen Koleji öğretmenleri bizi hem sık sık arayarak öğrencimizin genel durumuyla ilgili olarak bilgilendiriyorlar hem de çocuğumuza nasıl yaklaşmalıyız, ne demeliyiz bu konuda yol gösteriyorlar. Sadece öğrencileriniz değil, aile olarak bizleri de motive ediyorlar. Branş öğretmenliklerinin dışında rehber öğretmen olarak da ilgileniyorlar.

Öğrencileri n boş bırakıyorlar ne de onlara baskı uyguluyorlar. Aradaki o ince çizgiyi iyi ayarlayarak çocukların derse bağlılığını sağlıyorlar.

En önemlisi de bunları içlerinden gelerek, seve seve yapıyorlar. Tüm ülkemiz okullarında böyle öğretmenlerimizin sayısının artmasını dilerim.

Okul yöneticilerimize bizi böyle iyi niyetli, güler yüzlü, samimi, öğrencilerini seven ve onlar için emek harcayan öğretmenlerle buluşturduğu için teşekkür ederim.

192

Arzu Gürpınar

Okulunuzun 1.sınıf velisi olarak sizlere kısaca hikâyemizi anlatmak ve bu hikayenin mutlu sonla devam etmesinde emeği geçenlere  teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Her çocuk için ilkokula başlamak özel ve heyecanlı bir yoldur. Biz öncesinde bu yola Bursa nın köklü okullarından olduğunu düşündüğümüz fakat bizi büyük hayal kırıklığına uğratan  bir özel okulda 1.sınıfa başladık.1.dönemin bitmesine 2 hafta kalmış olmasına rağmen oğlumuz yazamıyor, okuyamıyordu ve çok daha önemlisi mutsuzdu. Başaramadıkça kendine olan güvenini de yitirmeye başlamıştı. Bir öğretmen ve bir anne olarak bunun  onun bütün hayatını olumsuz etkileyeceğinin farkındaydım. Farklı bir okul arayışı içerisine girdik, yolumuz Teknoloji Fen Koleji’ne düştü ve okul müdiresinin doğru yönlendirmesiyle biz şubat tatiline 2 hafta kala okulumuzu değiştirdik. Teknoloji Fen Koleji’ne geldiğimizde ailece yorgun ve karamsardık. Fakat sınıf öğretmenimizin sabır, özveri ve ilgisiyle biz 2.5 ay gibi kısa bir sürede akademik olarak çok ilerledik. Oğlumun kendine olan özgüveni yerine geldi ve okula, derse olan bakış açısı değişti.

Her zaman derim kalite detaylarda gizlidir. Çocukların sabah içi ısınsın diye kahvaltı menüsüne konulan çorbadan tutun da ders çıkışı daha mutlu olarak okuldan ayrılmaları için tasarlanan kulüplere kadar her şey büyük bir emek ve sevgiyle düşünülmüş.
Bizim hikayemizin yönünü değiştiren başta okul yöneticilerine, sınıf öğretmenimize ve tüm ekibe sonsuz teşekkür ederim. İyi ki yolumuz size düştü, iyi ki doğru yerdeyiz..
Yolunuz açık olsun, kalbine dokunduğunuz  öğrencileriniz daim olsun...

1194

Tuba Erdemir

Okulunuz 5/B ve 5/C sınıflarında okuyan Emir Erdemir ve Eren Erdemir’in velisiyim. Çocuklarımın daha önce eğitime ve bilgiye bakış açılarının, ilgilerinin yetersiz olduğunu düşünüyordum. Okulunuzda eğitim almaya başladıktan sonra bu durumun fazlası ile aşıldığını, özellikle matematik dersine ilgi ve sevgilerinin arttığını gördüm. Bu konuda okulunuz personeline gönülden teşekkürü bir borç bilirim. Emekleriniz için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

189

Ayşegül Yüksel

Yaşadığımız bu süreçte Teknoloji Fen Koleji olarak gerçekten ciddi emek harcıyorsunuz. Hepinizin emeğine sağlık. Bu sayede çocukları okul kavramından koparmadan eğitime devam ettiniz. Çok teşekkür ederiz.

 

 

2199

Gülsemin-Ahmet Ağlan

Bu yıl oğlumuz Furkan 3. sınıfa okulunuzda başladı ve geçen süreçte büyük mesafe katetti. Okula adaptasyon sürecinde hiç sorun yaşamadık. Eğitimimizin çoğunu online olarak almak zorunda kaldık. O nun akademik olarak başarılı bir duruma gelmesinde katkısı olan sınıf öğretmenimize,Rehberlik öğretmenimize teşekkürü borç biliriz. Okulların açık olduğu 1.5 aylık süreçte davranışsal olarak da gelişim sağladık. Eğitim ve öğretim kalitesi, öğrencinin gelişimi için gösterilen ilgi bizi çok memnun etti. Çok fazla ödevle boğulmadan, dersi derste öğreten modelle eğitim almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kitap okuma konusunda, her hafta mutlaka bir kitabın okunuyor olması Furkan ın okuma hızında ve okuduğunu anlamasında çok etkili oldu. Başta okul yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Pandeminin en kısa sürede bitmesi ve yine sağlıklı, güzel günlerde okulumuza kavuşabilmemiz dileğiyle. 

 

2221

Hakan Demirci

Mehmet in ilerleyen performansına bakınca acaba okullar açık olsa da siz değerli öğretmenlerimizin önderliğinde isteyenlere evden eğitim opsiyonuda mı getirse Milli Eğitim Bakanımız diye düşünüyorum. Uzaktan Eğitim programınızdan o derece memnunuz. 

2200

Nurcan & Uğur Ünal

Oğlumuzun okul hayatını 3 yaşında başlattık. Anaokulunda okula koşarak giden ve okuldan ayrılmak istemeyen oğlumuz ilkokulda okula gitmemek için elinden geleni yapıyordu. Yaz tatilinden ve ana tatilden dönüşler bizim için kabustu. İlk iki ay ağlayarak okula gidiyordu. 4.sınıfın başlangıcında dahi bir ay boyunca ağladı okula gitmemek için. Derslerinde de ne yaptıkları denemelerde okul yönetimi ve öğretmenlerinin dediğinin aksine başarılı değildi. Daha sonra bir arkadaşınızın önerisiyle okulunuzla görüşmeye geldik. Orhan hocayla görüşmemiz sonucu hemen kaydını yaptırdık. Daha sonraki okul ziyaretimde de okul müdürü Müge hoca ile yaptığım görüşme sonrası olumlu düşüncelerle ayrıldım kurumdan. Okulun ilk günlerinde Yiğit’in yaşadıklarını rehber öğretmenimizle paylaşmam sonucunda çocuğumun okula alışma sürecinde çok yardımcı oldular. Bu sene oğlumuz okula ağlayarak değil, koşarak gitti.

Yiğit’e “Okul nasıl gidiyor?” dediğimde, “Anne bu okulda ders yok, eğlence var” diyor. Deneme sınavları sonucuna baktığımda eğlenerek bütün dersleri öğreniyor. Öğretmenlerimiz eksikliklerinin farkında varıyor ve eksiklikleri tamamlanarak veli olarak bize önerilerde bulunuyorlar. Öğrencimizin takibi gerçekten yapılıyor ve Yiğit denemelerde başarılı olmak için hırslı bir öğrenci oldu.

Başta sınıf öğretmenimiz, rehber öğretmenimiz ve yöneticilerimize, ve Yiğit’in dersine giren tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. Oğlum sizler sayesinde mutlu bir okul hayatına devam ediyor.

1189

Filiz Ergin

Okulunuz 8.sınıf öğrencilerinden Berranaz Ergin in velisiyim. Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi sürecinde kızıma göstermiş olduğunuz ilgiden, velisi olarak da bizlere düzenli ve sağlıklı bilgilendirmelerinizden dolayı değerli Teknoloji Fen Koleji öğretmenleri ve yönetimine teşekkürlerimi sunarım.

2223

Özge-Yasin Dolu

Her anne baba gibi bizim de en değerlimiz çocuğumuz ve birinci önceliğimiz temelleri sağlam bir gelecek hazırlamasında ona yardımcı olmak. İyi bir eğitim sisteminin ve kazançlarının bu süreçte çok değerli olduğuna inanıyoruz.

İyi bir okul seçimi bizler için önemliydi ve çok araştırma yaptık. Peki, ebeveynler olarak bir okuldan beklentilerimiz nelerdi?

İlk olarak öğrencilerinin yeteneklerini göz önünde bulunduran ve onlara yetenekleri doğrultusunda seçebilecekleri bir gelecek için ortam hazırlayan, dar kalıplara sokmadan bilginin ezberletildiği değil tecrübe edildiği bir okul olmalıydı. Kendilerini tanımalarına yardımcı olmalı, onları ihtiyaçları ve yetenekleri doğrultusunda beslemeliydi. Çocuklar ancak kendilerini fiziken ve zihnen güvende hissettiklerinde özgüveni yüksek, mutlu bir birey olabilirlerdi.

Biz tüm bu beklentilerimizin ışığında uzun araştırmalar sonucu Teknoloji Fen Kolejini seçtik.

Geride bıraktığımız iki buçuk senenin ardından Yağmur Ege’nin sahip olduğu aidiyet duygusu ve öğretmenlerine olan bağlılığı bize Teknoloji Fen Kolejinin sadece bir okul değil gerçekten de bir “aile” olduğunu hissettirdi. Çocuğumuza göstermiş olduğunuz ilgi, sevgi ve saygı için çok teşekkürler…

190

Deniz Özgüle

Ani başlayan karantina döneminin en başından beri Özel Teknoloji Fen Ailesi olarak çocuklarımızı hiç yalnız bırakmadınız. Canlı derslerle, özenle hazırlanmış testlerle, deneme sınavlarıyla çocuklarımıza desteğinizi esirgemediniz. Her hafta değişik branşlardaki değerli öğretmenlerimiz bizleri telefonla bilgilendirmeyi ihmal etmedi. Bu zorlu süreçte tüm öğretmenlerimize, özverili çalışmaları, sabırları ve sevgi dolu yaklaşımları için canı gönülden teşekkür ediyoruz!

2195

Fatma Çimencioğlu

Bu zorlu ve alışık olmadığımız süreçte hep yanımızda olduğunuz için okulumuza kalpten teşekkür ederim. Ne yapacağımızı, nasıl davranacağımızı bilemediğimiz her durumda bize bile rehber oldunuz. Hem okulumuzun hem de öğretmenlerimizin bu zorlu süreci en iyi şekilde yönettiğini düşünüyorum. Rehber öğretmenimiz ve sınıf öğretmenimiz başta olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürü borç bilirim.

İyi ki varsınız, sizleri seviyoruz.

2227

Kübra Dolaşan

Her anne baba gibi bizimde en değerli varlıklarımız çocuklarımız...

Onlar için en büyük temennimiz mutlu bir gelecektir. İstedikleri hayatı ve geleceği şekillendirme yetilerine sahip olabilmeleri için  iyi bir eğitimin ve bu süreçte edineceklerinin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz.  Herkes gibi kaygılarımızın arttığı şu dönemde okulumuzdan, öğretmenlerimizden ve arkadaşlarımızdan uzak kalmak bizi biraz daha umutsuzluğa düşürmüştü. Uzaktan eğitim, 2.sınıf öğrencisi için ne kadar uygun olabilir, diye sorgulamıştık ama şuan geldiğimiz noktada okulumuzun gösterdiği çaba, öğretmenlerimizin ilgisi, derslerdeki motivasyonun hiç düşmemesi, sınıf ortamına en yakın koşulların sağlanması taktirlik bir eğitimciliktir. Teknoloji Fen Koleji öğrencisi olduğumuz için, bizi şanslı hissettirdiğiniz için teşekkür ederiz. Büyük bir aile olarak başarılarımız daim olsun.

2226

Melike Karen

Bizim sizlerle tanışmamız, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına hem de dönem ortasında okulumuzdan kaydımızı aldırmamızla başladı. Çok saygı duyduğum ve sevdiğim, görüşlerine değer verdiğim yöneticimizle tanışmamız, oğlumu o kocaman yüreğiyle sahiplenip sevmesinin, kabul etmesinin benim ve oğlum için önemini anlatmaya kelimeler yetmez.

Öğretmenlik mesleğinin öneminin neredeyse unutulma aşamasına geldiğimiz günümüzde, sizler gibi eğitim ve öğretimin hakkını veren öğretmen ve kurucularla tanışmamız bizim için büyük şanstır. Hep söylüyoruz ve söyleniyor “Eğitim şart, çocuklar geleceğimiz…” ancak; üzülerek fark ettiğim bir gerçek şudur ki, maalesef günümüzde eğitim kurumları birçok alanda olduğu gibi ticarethaneye dönüşmekte. Bunca kalabalık içinde sizler gibi eğitim ve öğretimi gerçek anlamda eğitim için verilmesi gerektiğini unutmayan, bunu sözde değil uygulamada başarabilen nadir okullardan birisiniz ve bu sebeplerledir ki bizim sizlerle yolumuz uzun yıllar devam edecektir.

“Çocuklarımıza nasıl yardımcı oluruz, teknoloji ve yeniliklerden nasıl daha iyi yararlanmalıyız” görüşünü ön planda tutup, uygulamamız sizlerin ayrıcalığınızdır.

Günümüzde ne yazık ki çocuklar okula başladıkları an itibariyle sonu gelmez bir yarışa girmekte. Birçok okul bu yarışta yüksek puan aldırdıkları çocukların sayılarına göre tercih edilmekte. Akademik başarı elbette ki çok önemli ve yadsınamaz. Ancak günümüzde kaçan bence; bundan 15-20 yıl sonra hayatı kaçıran, güzellikleri fark etmeyi öğrenemeyen ve sadece akademik başarı odaklı olmaları gerektiği öğretilen evlatlarımıza erişkin olduklarında nasıl hesap vereceğimizdir.

Ben; mutlu, ne istediğini bilen, ezberci değil yaratıcı çözümler üretebilen, hedefleri olan ve bu hedeflere ulaşmak için gelişmeleri, teknolojiyi doğru kullanabilen, sizlerin dediği gibi “Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek” ile hedefleri gerçekleştirebilen çocuklarımın olmasını istediğim için Teknoloji Fen Kolejini seçtim ve bu sizin başarınızdır.

Önce oğlum Batuhan’ ve seneye de kızım Duru’yu sizlere emanet etmekten son derece mutluyum. Sizlere olan güvenimin tam olduğunu bir veli olarak tekrar hatırlatmak isterim.

Şimdiye kadar tanıştığım ve ileride tanışacağım öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm Teknoloji Fen Ailesine canı gönülden minnettar olduğumu belirtmek isterim.

191

Sibel Akkar

Teknoloji Fen Koleji ailesi ile 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı itibariyle beraberiz. Biri ilkokul diğeri ortaokul olmak üzere 2 çocuğumda burada eğitim görmekteler. Öğrencileriyle son derece ilgili, çocuğu analiz edebilmiş, karakterini tanıyabilmiş, çocuğun desteklenmesi için gereken noktaları ve gelişmeye açık olan yönlerini bilen öğretmen kadrosu mevcut. 

Buket Uzuner in dediği gibi, "Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır." sözünü hissettiğimiz kurum. 

2217

Özlem Akçapa

Teknoloji Fen Kolejine bu yıl  başladık. Uzaktan eğitim ile ilgili "nasıl olacak, ne olacak" diye kafamızda soru işaretleri vardı. Bu süreçte gördük ki okulumuz tarafından son derece disiplinli bir sistem kurulmuş ve titizlikle takip ediliyor. Dersler aktif ve verimli geçiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

2219

Canan Mert

Okulumuz 2-A sınıfından Selin Mert in annesiyim. Okulumuza bu sene başında başladık. Gerek öğretmenimizin ilgi ve alakasından, gerek okula olan herhangi bir talebimizin özenle dinlenip dikkate alınmasından oldukça memnunum. Kızımdan aldığım geri bildirimlerden derslerin içerik olarak verimli bir şekilde işlendiğini görebiliyorum. Sadece akademik olarak değil, sosyal olarak da çocuklarımızın gelişimini destekleyen dersler olması bir veli olarak oldukça memnun edici. Yemek menüleri de çok güzel. Okulda ki disiplinli ortamın, okul müdürümüzün titizlikle yürüttüğü ilgi ve yönetimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

2218

Nihal Çetin

Çocuklarımın eğitim yolculuğunda sizler ile tanışmamız üç yıl oldu. Şu an oğlum Berkay 3.sınıfa, kızım Burçin ise  8.sınıf öğrencisi. Sizlerden öncede birçok farklı özel okul tecrübemiz oldu. Aile olarak okulunuzu ilk ziyaret ettiğimizde, her iki çocuğumda “burada okumak istiyorum.” yorumunu yaptılar. Bizlerde ebeveyn olarak aynı fikirdeydik.

İyi ki 3 yıl önce yollarımız kesişmiş sizler ile.

Modern bir yapı, huzur verici sınıflar, teknolojik atölyeler, eğitime gerçekten baş koymuş yöneticiler, sürekli kendini yenileyen bir yapı ve çok daha fazlasını gördük ve yaşadık diyebilirim.

Her şeyden önce çocuklarımın sabahları mutlu ve istekli bir şekilde okula, öğretmenlerine, arkadaşlarına kavuşma isteği ve arzusu bizleri daha da mutlu ediyor. Onların heyecanı bir gün olsun eksilmedi. Çocukların hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda gelişmelerini görebiliyorum.

Pandemi döneminde çok özverili ve başarılı öğretmenlerimiz ve eğitim materyalleriniz ile uzaktan eğitim ile çocuklarımız derslerinden hiç kopmadılar ve okullarında sınıflarındaymış gibi istekli bir şekilde eğitimlerine evde devam ediyorlar. Özel hazırlanmış testler, deneme sınavları, etkinlikler ile şu dönemde verdiğiniz destek çok büyük. Öğrencilere bu ortamı sağlayabilmek gerçekten çok büyük bir başarı.

Bu zaman içerisinde bizler gerçekten Teknoloji Fen Koleji ile bir aile olduk diyebilirim. Öncelikle işlerini sevgiyle, samimi ve profesyonelce yapan yöneticilerimize, okul müdürümüze, öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek”  için doğru adresteyiz, adrestesiniz.

2224

Tarkan Koca

Okulumuzla yolculuğumuz 3 yıl önce başladı. Bilboardlarda gördüğümüz reklam afişleri bizleri öyle bir heyecanlandırmıştı ki soluğu ofisinizde aldık. Eğitim koordinatörü Orhan Beyin eğitim sevdası, yüzündeki kararlılık ve heves bizlerde büyük bir heyecan uyandırdı ve okulumuzun ilk 20’de kayıt yaptıranlarından olduk. Yaptırdığımız kayıttan sonra her hafta okul inşaatına gidip sanki kendi evimiz yapılıyor gibi heyecanlı bir şekilde yapılanları seyrediyor ve takip ediyorduk. Umutlarımızda o bina ile yükseliyordu. Sonuçta orta düzeyde geliri belli olan biz, aslında okulumuzdan çok şey istiyorduk. Elimizden geldiği kadar çaba sarf edip biricik çocuğumuzun kaliteli ve eğlenceli bir eğitim alma isteğimizi, o duyguyu beklediğimiz gibi istediğimiz ve hayal ettiğimiz şeyleri bu okulda bulduk.

Modern binası, kapsamlı laboratuvarları, atölyeleri, etkinlik alanları, ferah sınıflar ile söylenenlerin gerçekten yapıldığını bizlere fark ettirdiniz. Sonradan tanıştığımız, aslında bu büyük ailenin öncüsü Yönetim Kurulu’nun çabası, yeniliklere açık olmaları ve heyecanını yaşamaları, sürekli yeni şeyler üretmeleri (öğrencileri cesaretlendirme, öğrenci veli ve veli arası ilişkileri kuvvetlendirme projesi, TEKFEST gibi) bizleri ayrıca mutlu etti.

Bu takımın olmazsa olmaz genç, dinamik, kalplerinde sevgi ve okutma heyecanı barındıran, yüzleri gülen sevgili öğretmenlerimiz sizlere de çok teşekkür ederiz. Çocuğumuz eve geldiğinde ilk önce öğretmenlerini anlatıyor. Demek ki sizler, çocukları etkileyip rol model olabiliyorsunuz.

En üst yönetimden en alt kademesine kadar gerek şuan çalışan gerekse okuldan ayrılan ve okulumuza ve çocuklarımıza hizmet üreten herkese ayrı ayrı teşekkür ederken çocuklarımız için çaba sarf eden, okul ile veli arasındaki ilişkileri dikkatle ele alıp, titizlikle aynı çizgisinde yürüyen, gerek öğrencilerin sorunlarını çözen, gerekse biz velilerin aklına takılan ve ya yardıma ihtiyaç duyduğumuzda kapısını çaldığımız, telefonun ucunda hazır olan, yardıma koşan, yorulmayan, bıkmayan, güler yüzlü, kararlı, samimi, çocukları kendi evladından ayırmayan yönetim kadrosuna sahip olduğumuz için de çok mutluyuz.

İyilik dolu kalpler bu okulda çok fazla. Güler yüz, samimiyet, sevgi, yenilik, öncülük, başarı hep bu büyük aile ile birlikte olsun.

188

Şefika Derya Sipahioğlu

Çok değerli Teknoloji Fen Koleji öğretmenlerimiz,

Eğitimci bir 8.sınıf öğrenci velisi olarak sizlerden bu seneki online dersleriniz, birebir öğrenci takibi ve veli bilgilendirmeleriniz için memnuniyetimi bildirir, her birinize emekleriniz için şükranlarımı sunarım.

2220

Nilay-Ersin İpekyün

Teknoloji Fen Koleji nin bir velisi olarak içinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde yapmış olduğunuz canlı yayın derslerinden online sınav sorularına ve online deneme sınavlarına kadar tüm hizmetlerinizden çok memnun olduğumu bildirmek isterim. Özellikle başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere Matematik ve Türkçe öğretmenlerimizin de ne zaman bir sorumuz olsa saat kaç olursa olsun anında cecap vermeleri bizim için çok kıymetli ve değerli. Tüm emek ve çabalarınız için emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

İyi ki varsınız. 

2197

Zeynep Köfüncü

Bu yıl kızım Belis in okulda ikinci yılı, o artık birinci sınıf öğrencisi. Geçtiğimiz yıl hazırlık sınıfında kazandığı deneyimler, geçirdiği eğlenceli günler öyle güzeldi ki bu yıl ki zorlu 1. sınıf sürecini yine TeknoloJİ Fen Kolej inde geçirmek, okulumuza devam etmek ilk tercihimiz oldu. 

Her şeyden önce kızımın okula gitme isteği hiç eksilmedi. Okulda mutlu, her gün ertesi gün ne olacağı merakı ile yaşıyor. Atölye ve etkinlikler onun için çok heyecan verici. Kızım okuldayken "Ne yapıyor, mutlu mu, keyfi yerinde mi, sıkılıyor mu?" diye endişe etmiyorum, bu benim için çok önemli. Belis ile ilgili bir sorun olduğunda bilgilendiriliyorum. Her türlü sıkıntıda bütün öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz bizlerle bire bir muhattap. Kimseye ulaşmak için zaman harcamıyoruz. Daha yolun çok başındayız, ümit ediyorum ki eğitim-öğretim hayatımızda Teknoloji Fen Ailesi ile birlikte güzel başarılara ulaşacağız. 

2216

Nurgin Öztürk Şen

3. yılımızı geçirmekte olduğumuz kurumumuzun her geçen gün kendine bir şeyler katarak gelişmesi en başından beri ne kadar iyi bir seçim yaptığımızın göstergesi niteliğinde. Anaokulu döneminde oğlum Batu ya okul ararken kuzenimin tavsiye ettiği okulunuzla tanışmamız ve yeni bir okul olduğu için doğal olarak biraz kaygı duymamıza rağmen, bize ne kadar iyi bir karar verdiğimizi düşünmeye iten kadronuzla rahat bir nefes aldık.

Şimdi 2. sınıftayız. Etkinliklerle, öğretmen kadrosuyla, materyallerle, eğitim araçları ile gayet güzel ilerleme kaydettiğimiz 3. yılımızın ilk dönemini bitirmek üzereyiz. Yeniliklere açık, disiplinli, güler yüzlü bir eğitim kadrosu ile bize cevap vermeniz, çocukları tanımaya yönelik Enneagram modeli ile yeni bir sürece başlamanız biz de çok daha sağlam izlenimler oluşturuyor. Siz de takdir edersiniz ki, her aile çocuğunun güven ve sevgi içinde okula gitmesini, alıştığı ortamdan kopmamasını ister. Biz de aile olarak çocuğumuzun devamlılığı olan ve hatta üniversiteye kadar aynı okulda devam etmesini arzu eden insanlarız. Her yıl değişen öğretmen modeliniz bizleri başta biraz tedirgin etmiş olsa da bağımsızlığı ve tek başına bir birey olmalarını hedeflemiş olması, çocuğumuzda gözlemlediğimiz olumlu bir süreç oldu. Bugüne kadar tanımış olduğumuz özellikle sınıf öğretmenlerimizin ve sonrasında etkinlik öğretmenlerimizin çocuğumuzun üzerinde olumlu etkileri bizleri fazlasıyla mutlu etmektedir. Özellikle çoğu ailelerin en tedirgin olduğu öğrenme dönemi olan 1. sınıfı rahatlıkla atlatmamızda ki en büyük etken işini sevgiyle ve profesyonelce yapan öğretmen kadronuzdur.

Her yıl tabii ki ayrı bir şeyler kattı çocuğumuza ve bizlere. Bu yıl sınıf öğretmenimizle çok mutlu ve verimli bir yıl geçiriyoruz. 1.sınıftan sonra sınıf öğretmenimizin değişecek olması tedirgin etmişti ama öğretmenimiz bu tedirginliğimizi bir saniye bile hissettirmedi, kendisine teslim olmamızı sağladı. Yaşı genç olmasına rağmen çocuklara nasıl eğitim verilmesi gerektiğini bilen, sevgi dolu, çocuğumuzla nasıl iletişim kurması gerektiğini bilen, onun potansiyelini doğru gözlemleyen çok başarılı sınıf öğretmeni ve etkinlik öğretmenlerine sahibiz. İyi ki yolumuz kendileri ile kesişti.

Her aile gibi umut ediyoruz ki çocuğumuz başarıyla, her şeyden önce insan olmayı öğrendiği, paylaşmayı, birlikte bir şeyler yapmayı geliştirdiği, kendi yeteneklerini keşfedebildiği uzunca yıllar okulunuzda büyür. Siz değerli yönetici ve eğitmen kadronuza teşekkürlerimi sunar, en güzel yılları birlikte paylaşmayı canı gönülden temenni ettiğimizi dile getirmek isterim.

 

 

2215

Sevim Bedir

Okulunuzun anasınıfında okumakta olan Yaman Uras Bedir’in annesi olarak okulunuzdan memnuniyetimi dile getirmek istiyorum.

Teknoloji Fen Koleji’nde eğitime dair her şey öğretiliyor. Okul yönetimi ve öğretmenleri gerçek birer eğitimci, gerçek bir dinleyen, değişimden korkmayan, daime ileriyi hedefleyen, yanlışları görebilen ve güven veren oldukları için teşekkür ederiz. Eğitim süresince ben çocuğumda özgüven gelişimini ve eğitimdeki ilerlemesini çok net gözlemledim. Çocukların başarısı için planlanan, düşünülen, gerçekleştirilen çalışmaları çok yeterli buluyorum. Öğretmenlere istediğimiz zaman ulaşabiliyor olmamız, okula karşı güvenimizi çok daha fazla arttırmaktadır. Her şeyden önce okulun tüm öğretmenleri ve okul yöneticileri ayrım yapmadan, çocukları birebir gözlemleyerek gerçekten onları ne kadar önemsediklerini bize çok net hissettiriyorlar. İhtiyacımız olan tüm konularda rehberlik hizmeti alabildiğimiz için problemlerimizi ortak bir şekilde kısa sürede çözebilmekteyiz. Taleplerimiz dinleniyor ve doğru şekilde yönlendiriliyoruz.  Bir okuldan daha başka ne beklenebilir ki?  Okulun bir üyesi olmaktan mutluyum ve çevremdekilere öneriyorum.

Öğrencilerinize vermiş olduğunuz emekleriniz için teşekkür ederim.

187
 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092
İlim gayreti sevinç, mal gayreti hüsrandır. Hz. Ömer