Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Veli Yorumları

Deniz Özgüle

Ani başlayan karantina döneminin en başından beri Özel Teknoloji Fen Ailesi olarak çocuklarımızı hiç yalnız bırakmadınız. Canlı derslerle, özenle hazırlanmış testlerle, deneme sınavlarıyla çocuklarımıza desteğinizi esirgemediniz. Her hafta değişik branşlardaki değerli öğretmenlerimiz bizleri telefonla bilgilendirmeyi ihmal etmedi. Bu zorlu süreçte tüm öğretmenlerimize, özverili çalışmaları, sabırları ve sevgi dolu yaklaşımları için canı gönülden teşekkür ediyoruz!

2195

Ayşegül Yüksel

Yaşadığımız bu süreçte Teknoloji Fen Koleji olarak gerçekten ciddi emek harcıyorsunuz. Hepinizin emeğine sağlık. Bu sayede çocukları okul kavramından koparmadan eğitime devam ettiniz. Çok teşekkür ederiz.

 

 

2199

Zeynep Köfüncü

Bu yıl kızım Belis in okulda ikinci yılı, o artık birinci sınıf öğrencisi. Geçtiğimiz yıl hazırlık sınıfında kazandığı deneyimler, geçirdiği eğlenceli günler öyle güzeldi ki bu yıl ki zorlu 1. sınıf sürecini yine TeknoloJİ Fen Kolej inde geçirmek, okulumuza devam etmek ilk tercihimiz oldu. 

Her şeyden önce kızımın okula gitme isteği hiç eksilmedi. Okulda mutlu, her gün ertesi gün ne olacağı merakı ile yaşıyor. Atölye ve etkinlikler onun için çok heyecan verici. Kızım okuldayken "Ne yapıyor, mutlu mu, keyfi yerinde mi, sıkılıyor mu?" diye endişe etmiyorum, bu benim için çok önemli. Belis ile ilgili bir sorun olduğunda bilgilendiriliyorum. Her türlü sıkıntıda bütün öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz bizlerle bire bir muhattap. Kimseye ulaşmak için zaman harcamıyoruz. Daha yolun çok başındayız, ümit ediyorum ki eğitim-öğretim hayatımızda Teknoloji Fen Ailesi ile birlikte güzel başarılara ulaşacağız. 

2216

Nadide Demirkaya

Veli olarak bizler öğretmenlerimizin zoom üzerinden düzenli ders işlemelerini ve çocukların böylece motivasyonlarını sağlamalarını yürekten kutluyoruz. Hepsine çok teşekkürler. Emeklerine ve yüreklerine sağlık....

2202

Gözde & Sedat Konakçı

Teknoloji Fen Koleji ailesine,

Yaşamız olduğumuz bu zor günlerde eğitim ve öğretimde başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere tüm branş öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ederiz. Öğretmen ve veli iletişimi sürekli sağlanarak online eğitimin verimli geçmesini sağlayan okulumuza teşekkür ederiz.

2225

Kübra Dolaşan

Her anne baba gibi bizimde en değerli varlıklarımız çocuklarımız...

Onlar için en büyük temennimiz mutlu bir gelecektir. İstedikleri hayatı ve geleceği şekillendirme yetilerine sahip olabilmeleri için  iyi bir eğitimin ve bu süreçte edineceklerinin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz.  Herkes gibi kaygılarımızın arttığı şu dönemde okulumuzdan, öğretmenlerimizden ve arkadaşlarımızdan uzak kalmak bizi biraz daha umutsuzluğa düşürmüştü. Uzaktan eğitim, 2.sınıf öğrencisi için ne kadar uygun olabilir, diye sorgulamıştık ama şuan geldiğimiz noktada okulumuzun gösterdiği çaba, öğretmenlerimizin ilgisi, derslerdeki motivasyonun hiç düşmemesi, sınıf ortamına en yakın koşulların sağlanması taktirlik bir eğitimciliktir. Teknoloji Fen Koleji öğrencisi olduğumuz için, bizi şanslı hissettirdiğiniz için teşekkür ederiz. Büyük bir aile olarak başarılarımız daim olsun.

2226

Arzu Gürpınar

Okulunuzun 1.sınıf velisi olarak sizlere kısaca hikâyemizi anlatmak ve bu hikayenin mutlu sonla devam etmesinde emeği geçenlere  teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Her çocuk için ilkokula başlamak özel ve heyecanlı bir yoldur. Biz öncesinde bu yola Bursa nın köklü okullarından olduğunu düşündüğümüz fakat bizi büyük hayal kırıklığına uğratan  bir özel okulda 1.sınıfa başladık.1.dönemin bitmesine 2 hafta kalmış olmasına rağmen oğlumuz yazamıyor, okuyamıyordu ve çok daha önemlisi mutsuzdu. Başaramadıkça kendine olan güvenini de yitirmeye başlamıştı. Bir öğretmen ve bir anne olarak bunun  onun bütün hayatını olumsuz etkileyeceğinin farkındaydım. Farklı bir okul arayışı içerisine girdik, yolumuz Teknoloji Fen Koleji’ne düştü ve okul müdiresinin doğru yönlendirmesiyle biz şubat tatiline 2 hafta kala okulumuzu değiştirdik. Teknoloji Fen Koleji’ne geldiğimizde ailece yorgun ve karamsardık. Fakat sınıf öğretmenimizin sabır, özveri ve ilgisiyle biz 2.5 ay gibi kısa bir sürede akademik olarak çok ilerledik. Oğlumun kendine olan özgüveni yerine geldi ve okula, derse olan bakış açısı değişti.

Her zaman derim kalite detaylarda gizlidir. Çocukların sabah içi ısınsın diye kahvaltı menüsüne konulan çorbadan tutun da ders çıkışı daha mutlu olarak okuldan ayrılmaları için tasarlanan kulüplere kadar her şey büyük bir emek ve sevgiyle düşünülmüş.
Bizim hikayemizin yönünü değiştiren başta okul yöneticilerine, sınıf öğretmenimize ve tüm ekibe sonsuz teşekkür ederim. İyi ki yolumuz size düştü, iyi ki doğru yerdeyiz..
Yolunuz açık olsun, kalbine dokunduğunuz  öğrencileriniz daim olsun...

1194

Gülsemin-Ahmet Ağlan

Bu yıl oğlumuz Furkan 3. sınıfa okulunuzda başladı ve geçen süreçte büyük mesafe katetti. Okula adaptasyon sürecinde hiç sorun yaşamadık. Eğitimimizin çoğunu online olarak almak zorunda kaldık. O nun akademik olarak başarılı bir duruma gelmesinde katkısı olan sınıf öğretmenimize,Rehberlik öğretmenimize teşekkürü borç biliriz. Okulların açık olduğu 1.5 aylık süreçte davranışsal olarak da gelişim sağladık. Eğitim ve öğretim kalitesi, öğrencinin gelişimi için gösterilen ilgi bizi çok memnun etti. Çok fazla ödevle boğulmadan, dersi derste öğreten modelle eğitim almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kitap okuma konusunda, her hafta mutlaka bir kitabın okunuyor olması Furkan ın okuma hızında ve okuduğunu anlamasında çok etkili oldu. Başta okul yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Pandeminin en kısa sürede bitmesi ve yine sağlıklı, güzel günlerde okulumuza kavuşabilmemiz dileğiyle. 

 

2221

Nurcan & Uğur Ünal

Oğlumuzun okul hayatını 3 yaşında başlattık. Anaokulunda okula koşarak giden ve okuldan ayrılmak istemeyen oğlumuz ilkokulda okula gitmemek için elinden geleni yapıyordu. Yaz tatilinden ve ana tatilden dönüşler bizim için kabustu. İlk iki ay ağlayarak okula gidiyordu. 4.sınıfın başlangıcında dahi bir ay boyunca ağladı okula gitmemek için. Derslerinde de ne yaptıkları denemelerde okul yönetimi ve öğretmenlerinin dediğinin aksine başarılı değildi. Daha sonra bir arkadaşınızın önerisiyle okulunuzla görüşmeye geldik. Orhan hocayla görüşmemiz sonucu hemen kaydını yaptırdık. Daha sonraki okul ziyaretimde de okul müdürü Müge hoca ile yaptığım görüşme sonrası olumlu düşüncelerle ayrıldım kurumdan. Okulun ilk günlerinde Yiğit’in yaşadıklarını rehber öğretmenimizle paylaşmam sonucunda çocuğumun okula alışma sürecinde çok yardımcı oldular. Bu sene oğlumuz okula ağlayarak değil, koşarak gitti.

Yiğit’e “Okul nasıl gidiyor?” dediğimde, “Anne bu okulda ders yok, eğlence var” diyor. Deneme sınavları sonucuna baktığımda eğlenerek bütün dersleri öğreniyor. Öğretmenlerimiz eksikliklerinin farkında varıyor ve eksiklikleri tamamlanarak veli olarak bize önerilerde bulunuyorlar. Öğrencimizin takibi gerçekten yapılıyor ve Yiğit denemelerde başarılı olmak için hırslı bir öğrenci oldu.

Başta sınıf öğretmenimiz, rehber öğretmenimiz ve yöneticilerimize, ve Yiğit’in dersine giren tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. Oğlum sizler sayesinde mutlu bir okul hayatına devam ediyor.

1189

Ayşe Şen

Ülkece yaşadığımız bu süreçte verdiğiniz emek takdiri hak ediyor. Emeğinize sağlık, ilk günden itibaren çocukların okuldan kopmasını engelleyip, ders saati dışında sordukları soruları da yanıtsız bırakmayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. 

2201

Tülay & Onur Ekmekçi

Çocuklarımızın birer birey olarak olarak potansiyellerini kullanmalarına olanak sağlayan ortamlar sunan, bu ortamları alanında uzman, çok değerli öğretmenlerle destekleyen, teknoloji ve fen ışığında sürdürülebilir pazarlar yaratabilecek, daha istikrarlı ve müreffeh toplumların ortaya çıkmasına katkı sunan Teknoloji Fen Koleji Ailesine teşekkürü bir borç biliriz. 

2220

Ilgaz Akkar

Teknoloji Fen Koleji ailesi ile 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı itibariyle beraberiz. Biri ilkokul diğeri ortaokul olmak üzere 2 çocuğumda burada eğitim görmekteler. Öğrencileriyle son derece ilgili, çocuğu analiz edebilmiş, karakterini tanıyabilmiş, çocuğun desteklenmesi için gereken noktaları ve gelişmeye açık olan yönlerini bilen öğretmen kadrosu mevcut. 

Buket Uzuner in dediği gibi, "Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır." sözünü hissettiğimiz kurum. 

2217

Özge-Yasin Dolu

Her anne baba gibi bizim de en değerlimiz çocuğumuz ve birinci önceliğimiz temelleri sağlam bir gelecek hazırlamasında ona yardımcı olmak. İyi bir eğitim sisteminin ve kazançlarının bu süreçte çok değerli olduğuna inanıyoruz.

İyi bir okul seçimi bizler için önemliydi ve çok araştırma yaptık. Peki, ebeveynler olarak bir okuldan beklentilerimiz nelerdi?

İlk olarak öğrencilerinin yeteneklerini göz önünde bulunduran ve onlara yetenekleri doğrultusunda seçebilecekleri bir gelecek için ortam hazırlayan, dar kalıplara sokmadan bilginin ezberletildiği değil tecrübe edildiği bir okul olmalıydı. Kendilerini tanımalarına yardımcı olmalı, onları ihtiyaçları ve yetenekleri doğrultusunda beslemeliydi. Çocuklar ancak kendilerini fiziken ve zihnen güvende hissettiklerinde özgüveni yüksek, mutlu bir birey olabilirlerdi.

Biz tüm bu beklentilerimizin ışığında uzun araştırmalar sonucu Teknoloji Fen Kolejini seçtik.

Geride bıraktığımız iki buçuk senenin ardından Yağmur Ege’nin sahip olduğu aidiyet duygusu ve öğretmenlerine olan bağlılığı bize Teknoloji Fen Kolejinin sadece bir okul değil gerçekten de bir “aile” olduğunu hissettirdi. Çocuğumuza göstermiş olduğunuz ilgi, sevgi ve saygı için çok teşekkürler…

190

Melike Karen

Bizim sizlerle tanışmamız, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına hem de dönem ortasında okulumuzdan kaydımızı aldırmamızla başladı. Çok saygı duyduğum ve sevdiğim, görüşlerine değer verdiğim yöneticimizle tanışmamız, oğlumu o kocaman yüreğiyle sahiplenip sevmesinin, kabul etmesinin benim ve oğlum için önemini anlatmaya kelimeler yetmez.

Öğretmenlik mesleğinin öneminin neredeyse unutulma aşamasına geldiğimiz günümüzde, sizler gibi eğitim ve öğretimin hakkını veren öğretmen ve kurucularla tanışmamız bizim için büyük şanstır. Hep söylüyoruz ve söyleniyor “Eğitim şart, çocuklar geleceğimiz…” ancak; üzülerek fark ettiğim bir gerçek şudur ki, maalesef günümüzde eğitim kurumları birçok alanda olduğu gibi ticarethaneye dönüşmekte. Bunca kalabalık içinde sizler gibi eğitim ve öğretimi gerçek anlamda eğitim için verilmesi gerektiğini unutmayan, bunu sözde değil uygulamada başarabilen nadir okullardan birisiniz ve bu sebeplerledir ki bizim sizlerle yolumuz uzun yıllar devam edecektir.

“Çocuklarımıza nasıl yardımcı oluruz, teknoloji ve yeniliklerden nasıl daha iyi yararlanmalıyız” görüşünü ön planda tutup, uygulamamız sizlerin ayrıcalığınızdır.

Günümüzde ne yazık ki çocuklar okula başladıkları an itibariyle sonu gelmez bir yarışa girmekte. Birçok okul bu yarışta yüksek puan aldırdıkları çocukların sayılarına göre tercih edilmekte. Akademik başarı elbette ki çok önemli ve yadsınamaz. Ancak günümüzde kaçan bence; bundan 15-20 yıl sonra hayatı kaçıran, güzellikleri fark etmeyi öğrenemeyen ve sadece akademik başarı odaklı olmaları gerektiği öğretilen evlatlarımıza erişkin olduklarında nasıl hesap vereceğimizdir.

Ben; mutlu, ne istediğini bilen, ezberci değil yaratıcı çözümler üretebilen, hedefleri olan ve bu hedeflere ulaşmak için gelişmeleri, teknolojiyi doğru kullanabilen, sizlerin dediği gibi “Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek” ile hedefleri gerçekleştirebilen çocuklarımın olmasını istediğim için Teknoloji Fen Kolejini seçtim ve bu sizin başarınızdır.

Önce oğlum Batuhan’ ve seneye de kızım Duru’yu sizlere emanet etmekten son derece mutluyum. Sizlere olan güvenimin tam olduğunu bir veli olarak tekrar hatırlatmak isterim.

Şimdiye kadar tanıştığım ve ileride tanışacağım öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm Teknoloji Fen Ailesine canı gönülden minnettar olduğumu belirtmek isterim.

191

Özlem Akçapa

Teknoloji Fen Kolejine bu yıl  başladık. Uzaktan eğitim ile ilgili "nasıl olacak, ne olacak" diye kafamızda soru işaretleri vardı. Bu süreçte gördük ki okulumuz tarafından son derece disiplinli bir sistem kurulmuş ve titizlikle takip ediliyor. Dersler aktif ve verimli geçiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

2219
 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092