Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Duyurular

23.06.2022 2179  Ana İlk Orta Lise

Basketbol Yaz Spor Okulu

Teknoloji Fen Koleji Basketbol Yaz Spor Okulu Başlıyor.

Profesyonel basketbol oyunculuğu geçmişi olan deneyimli antrenörlerimiz ile gençlerimiz basketbolla buluşuyor. Gençlerimize spor ve egzersiz yapma imkanı sunarak aynı zamanda sağlam bireyler olarak yetiştirmek için en gelişmiş antrenman tekniklerini kullanarak, uzman antrenörlerimizle kusursuz bir basketbol eğitimi veriyoruz.

6 ve 16 yaş öğrenciler için hazırladığımız Basketbol Yaz Spor Okulu ile geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz.

-ÖZGÜVEN
-MENTAL GELİŞİM
-KONSANTRASYON
-YARDIMLAŞMA
-SORUMLULUK
-AZİMLİ, GÜÇLÜ BİREYLER

*18 Temmuz - 11 Eylül Yaz Dönemi
**Antrenmanlar hafta içi ve hafta sonu grupları olacak şekilde yaş grubuna göre oluşturulacaktır. Her yaş grubu haftanın 2 günü antrenman yapacaktır. Antrenman günü ve saati 13 Temmuz Çarşamba günü belli olacaktır. 
***Spor Okulumuza katılım herkese açıktır. Spor Okulumuz ücretli olup 8 haftalık 1.000 TL + forma/çanta ücreti 400 TL ödemesi bulunmaktadır. 

Okulumuz 411 44 44 iletişim numarasından Basketbol Yaz Spor Okulu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

10.06.2022 2176  Orta Lise

Teknoloji Fen Koleji Yaz Kampı

20-29 Haziran tarihlerinde 8 ve 12.sınıfa hep birlikte hazırlanalım.

Özel Teknoloji Fen Koleji olarak 7 ve 11.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz "ücretsiz" yaz kampı için sende aramıza katıl!

Son Başvuru tarihi: 17 Haziran 2022, 17.00

Yaz kampı ile ilgili detaylı bilgi için 411 44 44 iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

08.06.2022 2172  Ana İlk Orta Lise

Senin Yerin Burası

Kapısından adım attığınız andan itibaren; eğitim ve öğretimin doğal bir süreç halinde sürdürüldüğü bir okul hayal edin. Olması gereken de bu değil mi? Koridorlarından sınıflarına, bahçesinden spor alanlarına her noktasında; kainatın bilgi hazinelerinin paylaşıldığı bir okul Teknoloji Fen Koleji... Öğrencilerin sınırsız kaynaktan, üstelik bilgiyi deneyimleyerek öğrendikleri bir okul.

Çocuğunuzun çok yönlü birey olarak yetişmesini ister misiniz? 

O halde, siz değerli velileri okumuza bekliyoruz.

01.09.2021 2146  Ana İlk Orta Lise

Haydi Sende Bize Katıl... Ağaç Biriktirelim!

Dünyada yaşayan her bireyin, çevremizi koruması amacıyla doğal varlıkların korunmasına destek olması gerekiyor.

“Haydi Sende Bize Katıl Ağaç Biriktir” kampanyası kapsamında her gün kumbaralarına 1 TL atan Teknoloji Fen Koleji öğrencileri, yıl sonunda TEMA’ya 30 fidan bağışlayarak yarınlarımızı yeniden yeşertecekler.

Fidanın için her akşam kumbarana 1 TL atarak sende geleceğe nefes ol. Her ayın son günü biriktirdiğin fidan parası ile TEMA Vakfı na bağışta bulunarak yarınlarımızı yeşertmeye destek ol. https://www.tema.org.tr/bagislar 

30.08.2020 2100  Ana İlk Orta Lise

Covid-19 Risk Analizi Raporunu Alan Tek Okul

Özel Teknoloji Fen Koleji, Uludağ Üniversitesi tarafından verilen "Covid-19 Risk Analizi" raporunu alan ilk ve tek okul olmuştur.

17.08.2020 2095  Ana İlk Orta Lise

Elektrikli Aracımız; Verd-e

Teknoloji Fen Koleji olarak öğrencilerimize hayallerini ürüne dönüştürme, hayallerini gerçekleştirme aşamasında her zaman destek olan bir kurum olduk. “Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıktığımızda, gerçekleştirmek ve başarmak istediğimiz buydu.

Elektrikli araba projesinin yapılmasını isteyen ve bizi buna inandıran Teknoloji Fen Lisesi öğrencileri oldu. Öğrencilerimizin Bilişim dersinde tasarladıkları ürünler, hayallerini ürüne dönüştürebilme imkanları ve bunun hayalden öte gerçekleşecek bir proje olduğuna inanmaları sonucunda elektrikli araba yapmaya karar verdik. Çünkü elektrikli arabalar, yakıt tasarrufu sağlamasının yanı sıra karbon emisyonunu azaltması nedeniyle çevreye verilen zararı en aza indirgeyerek, olumlu etkiler yaratmaktadır. 

Verd-e, benzinli ve dizel araçlar gibi karbonmonoksit salmayan, çevreye zarar vermeyen, çevreci bir araç olacak. Şunu biliyoruz ki, gelecekte güneş ve rüzgar gibi doğal enerji kaynaklarının kullanımı çok yaygınlaşacak. Dolayısı ile enerji tüketimi hem daha az maliyetli hem de çevreye duyarlı olacak.

Teknoloji Fen Koleji olarak projemizle Tübitak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılacağız. Amacımız, yarışmada birinci olarak derece almak. Zaten okul olarak bu projenin çalışmalarına başlamamızdan sonra Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’u tanıtması, bizlere doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı oldu. TOGG’un merkezinin Bursa olacak olması ve üretimde nitelikli iş gücü yetiştirmek adına liselerde “Elektrikli Araç Dalı” açmak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın harekete geçmesi, işimize dört elle sarılmamıza ve lise öğrencilerinin de şimdiden bunu başarabileceğini göstermek istiyoruz.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092