Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Duyurular

08.11.2022 2192  Ana İlk Orta Lise

TEKFEST 5 Bilim Şenliği

3 Aralık Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında okulumuzda gerçekleşecek TEKFEST 5 Bilim Şenliğine DAVETLİSİNİZ.

Bilim, spor ve sanat alanında atölyelerin gerçekleşeceği şenlikte, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Okulu Asma Tiyatro Gösterisi” sahnelenecektir. Öğrencilerimizin deneylerinin sergilendiği "Bilim Sokağını" incelemeyi unutmayınız.

Birbirinden eğlenceli atölyelere katılmak isteyen öğrencilerimizi 3 Aralık Cumartesi günü okulumuza bekliyoruz. 

Bilim Şenliğimizde;

İlk seans: 10.00-11.00

İkinci seans: 11.00-12.00

Üçüncü seans: 12.00-13.00

"Okulu Asma Tiyatro Gösterisi": 13.30-14.00

Dördüncü seans: 14.00-15.00

Son seans: 15.00-16.00  saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılım sağlamak istediğiniz atölye ve seans için katılım formunu doldurmanız gerekmektedir.

Etkinliğimiz ücretsiz olup 5 yaş itibariyle tüm çocuklar ve velileri davetlidir. 

Başvuru için tıklayınız.

12.10.2022 2186  İlk Orta

Basketbol Spor Okulu Başlıyor

Profesyonel basketbol oyunculuğu geçmişi olan deneyimli antrenörlerimiz ile gençlerimiz basketbolla buluşuyor. Gençlerimize spor ve egzersiz yapma imkanı sunarak aynı zamanda sağlam bireyler olarak yetiştirmek için en gelişmiş antrenman tekniklerini kullanarak, uzman antrenörlerimizle kusursuz bir basketbol eğitimi veriyoruz.

2009-2016 doğumlu öğrenciler için hazırladığımız Basketbol Spor Okulu ile geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz.

  • ÖZGÜVEN
  • MENTAL GELİŞİM
  • KONSANTRASYON
  • YARDIMLAŞMA
  • SORUMLULUK
  • AZİMLİ, GÜÇLÜ BİREYLER

📌17 EKİM PAZARTESİ günü başlıyoruz.

📌 Antrenmanlar Pazartesi - Salı - Perşembe - Cuma günleri saat 17.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup her yaş grubu haftanın 2 günü antrenman yapacaktır.

      Pazartesi – Cuma: İlkokul öğrencileri

      Salı – Perşembe: Ortaokul öğrencileri

📌 Spor Okulumuza katılım herkese açık olup kontenjanla sınırlıdır.

📌 Spor Okulumuz ücretli olup 4 haftalık 600 TL ödemesi bulunmaktadır.

  • Forma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Basketbol Spor Okulu hakkında detaylı bilgi için 411 44 44 iletişim numarasında bizlere ulaşabilirsiniz.

15.07.2022 2182  Ana İlk Orta Lise

Bursa’nın Geleceğinin Özel Okulu

Kodlanan Değil, Kodlayan Bir Gelecek için! “Dene, yaşa, keşfet, öğren ve bilgiyi kalıcı kıl” anlayışıyla geleceğin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

30.08.2020 2100  Ana İlk Orta Lise

Covid-19 Risk Analizi Raporunu Alan Tek Okul

Özel Teknoloji Fen Koleji, Uludağ Üniversitesi tarafından verilen "Covid-19 Risk Analizi" raporunu alan ilk ve tek okul olmuştur.

17.08.2020 2095  Ana İlk Orta Lise

Elektrikli Aracımız; Verd-e

Teknoloji Fen Koleji olarak öğrencilerimize hayallerini ürüne dönüştürme, hayallerini gerçekleştirme aşamasında her zaman destek olan bir kurum olduk. “Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıktığımızda, gerçekleştirmek ve başarmak istediğimiz buydu.

Elektrikli araba projesinin yapılmasını isteyen ve bizi buna inandıran Teknoloji Fen Lisesi öğrencileri oldu. Öğrencilerimizin Bilişim dersinde tasarladıkları ürünler, hayallerini ürüne dönüştürebilme imkanları ve bunun hayalden öte gerçekleşecek bir proje olduğuna inanmaları sonucunda elektrikli araba yapmaya karar verdik. Çünkü elektrikli arabalar, yakıt tasarrufu sağlamasının yanı sıra karbon emisyonunu azaltması nedeniyle çevreye verilen zararı en aza indirgeyerek, olumlu etkiler yaratmaktadır. 

Verd-e, benzinli ve dizel araçlar gibi karbonmonoksit salmayan, çevreye zarar vermeyen, çevreci bir araç olacak. Şunu biliyoruz ki, gelecekte güneş ve rüzgar gibi doğal enerji kaynaklarının kullanımı çok yaygınlaşacak. Dolayısı ile enerji tüketimi hem daha az maliyetli hem de çevreye duyarlı olacak.

Teknoloji Fen Koleji olarak projemizle Tübitak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılacağız. Amacımız, yarışmada birinci olarak derece almak. Zaten okul olarak bu projenin çalışmalarına başlamamızdan sonra Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’u tanıtması, bizlere doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı oldu. TOGG’un merkezinin Bursa olacak olması ve üretimde nitelikli iş gücü yetiştirmek adına liselerde “Elektrikli Araç Dalı” açmak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın harekete geçmesi, işimize dört elle sarılmamıza ve lise öğrencilerinin de şimdiden bunu başarabileceğini göstermek istiyoruz.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092