Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

21.01.2022 3413  Ana İlk Orta Lise

İyi Ki Varsınız

İlk dönem karnelerimizi vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Çocuklarımızın eğitim hayatlarının en önemli kısmında bizlerle olan tüm sınıf ve branş öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

20.01.2022 3412  Lise

Odaklan, Harekete Geç!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Danışmanı, Eğitmen ve Yazar Serkan Duru, Özel Teknoloji Fen Koleji 11 ve 12.sınıf öğrencilerine, "Odaklan, Harekete Geç!" konulu etkileyici bir sunum gerçekleştirdi.

Teknoloji Fen Koleji Konferans Salonunda öğrencilerimizle bir araya gelen Serkan Duru, seminerde motivasyon, odaklanma ve öz disiplin konularına değindi.

İnovasyon ve girişimciliğin önemini, farklı meslek gruplarından başarılı insanların hayatları ve başarı yolculuklarını öğrencilerimizle paylaşan Duru, önemli mesajlar vermeyi ihmal etmedi.

Başarıya giden yolda hayal etmenin önemi ve istemenin yanı sıra çok çalışmak ve emek sarf etmek gerektiğinin altının vurgulandığı seminerde, odaklanma ve sınav süreci, tercih yaparken dikkat edilecek konular, motivasyon yönetimi, üniversite mezuniyetinin kariyere katkısı konularına da değinildi.

İnteraktif geçen keyifli sunum için Sayın Serkan Duru ya teşekkür ederiz.

20.01.2022 3411  Lise

Üniversite Tercih Günleri

Özel Teknoloji Fen Koleji 12.sınıf öğrencileri, Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi nde düzenlenen Üniversite Tanıtım Günlerinde hayallerindeki üniversiteleri yakından tanıma imkanı buldular. Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin in seminerine katılan öğrencilerimiz, çarpıcı başarı hikayelerini dikkatle dinlediler.

Sistem ne kadar değişirse değişsin asıl olanın ortaya konulan emek olduğunu ifade eden Sadık Gültekin, öğrencilere doğru tercih sistemi ile ilgili verimli bilgi aktarımında bulundu.

19.01.2022 3410  İlk Orta

Geleneksel Satranç Turnuvası

Geleneksel olarak düzenlediğimiz Özel Teknoloji Fen Koleji satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Tatlı bir rekabet ortamında gerçekleşen turnuva, öğrencilerimiz için gelecekte hatırlayacakları keyifli anlara sahne oldu. Turnuvada başarı gösteren ve ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

19.01.2022 3409  Orta

Quiz Show

Özel Teknoloji Fen Koleji Yabancı Diller Bölümü etkinlikleri kapsamında okulumuzda gerçekleştirilen “Quiz Show-İngilizce Bilgi Yarışması” büyük ilgi gördü. 8.sınıf öğrencilerinin katılımı ile oluşturulan gruplar, izleyicilere ve yarışma jürisine tam bir takım çalışması ve aidiyet örneği oldu.

Genel kültür, coğrafya, resim, sanat, müzik gibi alanlarda oldukça iddialı soruların yanı sıra herkesi gülümseten eğlenceli sorular da yer aldı. İzleyicilerin de büyük bir dikkatle izledikleri sorular karşısında yarışmacılar zorlu bir rekabet içindeydiler. 

18.01.2022 3408  Ana İlk Orta Lise

Basketbolun Kazananları

Özel Teknoloji Fen Koleji basketbol sahasında üç hafta boyunca çekişmeli maçlara sahne olan Basketbol Turnuvası sona erdi. İlkokul, ortaokul ve lise olarak üç kategoride yapılan turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu. Eğlenceli maçlar sınucunda tüm kategorilerde kazanan takımlar madalya almaya hak kazandılar. Öğrencilerimiz madalyalarını beden eğitimi öğretmenlerinin ellerinden alırken büyük sevinç yaşadılar. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

17.01.2022 3407  Lise

Aşı Olmalı Mıyız Olmamalı Mıyız?

Covid 19 salgınına karşı aşı olmalı mıyız, olmamalı mıyız?

Özel Teknoloji Fen Koleji 11.sınıf öğrencileri, Biyoloji dersinde işlemiş oldukları "Bağışıklık" sistemi konusunu düzenlemiş oldukları münazara tekniği ile pekiştirme imkanı buldular. Öğrencilerin bilgi birikimlerini aktararak yaptıkları karşılıklı konuşmalarla kıyasıya bir yarışma gerçekleştirildi.

Öğrencilerin özgür düşüncelerini topluluk önünde cesaretle dile getirebilmeleri ve savunmaları, takım çalışması içinde paylaşımda bulunmaları, rekabet ortamında kazanmanın sevincini yaşayıp yenilgiyi olgunlukla karşılamayı deneyimlemeleri amacı ile düzenlenen münazarada öğrenciler kazanan tarafının açıklanmasını büyük bir heyecan ile beklemektedirler.

 

 

 

 

16.01.2022 3406  Ana İlk Orta Lise

Kayıt Yeterlilik Sınavına Büyük İlgi

“Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıkan Teknoloji Fen Kolejinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Kayıt Yeterlilik Sınavı”, bu yıl da yoğun bir katılımla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun gerçekleştirildi.

Akademik başarılarının yanı sıra sanat ve spor başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Özel Teknoloji Fen Koleji’nin düzenlediği kayıt yeterlilik sınavı bu yıl da büyük ilgi gördü. İlkokul 4.sınıftan başlamak üzere tüm sınıf düzeylerinde gerçekleştirilen sınava öğrenciler, HES kodlarını okutarak ve ateş ölçümleri yapılarak giriş sağladılar.

Öğrenciler maskeleriyle, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan, doğal havalandırma sistemine sahip sınıf ortamında sınavlarını gerçekleştirdiler, İdareciler ve öğretmenlerin gözetiminde yapılan sınavda öğrenciler, Teknoloji Fen Koleji ayrıcalıklarından yararlanmak için bilgilerini ortaya döktüler.

11.01.2022 3405  Orta

Kolonyanın Yapımı

Özel Teknoloji Fen Koleji 7.sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersinde işlemiş oldukları "Karışımlar" konusu kapsamında kolonya etkinliği yaparak kalıcı öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Kolonyanın, etil alkol, su ve esans karışımından oluşan bir parfüm türü olduğunu öğrenen 7.sınıf öğrencilerimiz, tüm zamanların en yaygın kullanılan malzemesi olan kolonyanın ilk kez 1709 yılında İtalyan Giovanni Paolo Feminis tarafından Köln’de  üretildiğini öğrenmişlerdir. 

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092