Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

22.06.2022 3485  İlk Orta

Her Öğrenci Özeldir

“Her Öğrenci Özeldir” anlayışıyla öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik imkânlar sağladığımız yaz döneminde de ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz ile birlikte keyifle çalışmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimizin farklı alanlardaki yeteneklerini de desteklediğimiz yaz döneminde, merak ettikleri soruları öğretmenlerine sorma imkanı bulan Teknoloji Fen Koleji öğrencileri yeni eğitim öğretim dönemine tüm hızı ile hazırlanmaya devam ediyor.

22.06.2022 3484  Orta Lise

Yaz Kampı Başladı

Tüm 7 ve 11.sınıf öğrencilerine yönelik olan düzenlenen yaz kampı ile LGS VE YKS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla başlayan öğrenciler, interaktif ders anlatımlarıyla 8 ve 12.sınıfa titizlikle hazırlanıyor.

Yaz kampı ile konu tekrarı fırsatı yakalayan öğrenciler, bir üst akademik derslere başlamadan eksikliklerini tamamlama imkanı buluyor. Sarmal konularla eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan 7.sınıf öğrencileri, LGS serüvenine emin adımlarla başlamanın avantajını yaşıyorken, üniversite sınavına hazırlanan 11.sınıf öğrencileri ise TYT konularına hızlı bir giriş yapıyor.

Yeni eğitim öğretim yılına yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağı ile dinlerken, merak ettikleri soruları da alanında uzman öğretmenlere bire bir sorma şansı buluyor.

15.06.2022 3483  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Koleji’nde Görkemli Mezuniyet

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz, düzenlenen mezuniyet töreniyle yeni ufuklara yelken açtı.

Teknoloji Fen Koleji Kampüsünde düzenlenen törende öğrencilerimiz geleneksel mezuniyet yürüyüşü ile velilerimizin alkışları arasında yerlerini aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninde anlamlı konuşmalar yapan okul müdürümüz Müge Düşmez, “Neyin iyi neyin kötü olduğunu öğreterek sizleri hayata hazırladık. Her şeyden önce iyi insan olmanız sizlere yetecektir. Yaptığınız işi en iyi ve en doğru şekilde yapmaya çalışın” dedi.

Öğrencilerimizi uğurlarken hayatları boyunca tüm umut kapılarının açılmasını dileyen lise müdürümüz Kadir Bircan  duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi. Eğitim Koordinatörümüz Önder Özdemir, gençlere ideallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini, her yerde sevgiyi ve saygıyı yüceltmeleri gerektiğini hatırlattı.

Artık Ödül Zamanı

Mezun arkadaşları adına konuşan Özel Teknoloji Fen Ortaokulu birincisi Reyyan Nur Şen, Fen Lisesi birincisi Zehra Çisem Çamoğlu ve Anadolu Lisesi birincisi Şevval Bakış tatlı bir heyecan içinde olduklarını, kendilerini büyük bir aile içinde hissettiklerini belirtip arkadaşlarına başarı, bundan sonraki hayatları için de mutluluklar dilediler. 

Plaketlerini ve ödüllerini Özel Teknoloji Fen Koleji Yönetim Kurulu Üyelerinden ve Okul Müdürlerinden alan okul birincilerimiz, adlarının yazılı olduğu rozetleri Yaş Kütüğü’ne çakarak izleyenlerden büyük alkış aldı. Manevi değerlerimizin başında gelen bayrağımızı ve okul flamamızı alt sınıflara devreden öğrencilerimiz eğitimin devamlılığını sembolize eden devir teslim törenini gerçekleştirdi. 

Keplerini Coşkuyla Attılar

Sınıf öğretmenlerimiz tarafından mezuniyet belgelerini neşe içinde alan öğrencilerimiz, bir üst seviyeye geçmenin mutluluğunu yaşarken mezuniyet pastasını da büyük bir coşku ile kestiler. Yaşadıkları mutluluk gözlerine yansıyan öğrencilerimiz, keplerini büyük bir heyecanla havaya atıp aileleriyle muhteşem anlar yaşadılar. 

 

13.06.2022 3482  Orta

The Pied Piper of Hamelin

6.sınıf öğrencilerimiz bir yıl boyunca kazandıkları edinimleri sergiledikleri "Yabancı Dil Gösterisi" ile ailelerine unutulmaz anlar yaşattılar.

İngilizce ve Almanca şarkıların yer aldığı koro dinletisinden sonra İngilizce drama gösterisi sahneleyen 6l.sınıf öğrencilerimiz renkli görüntülere sahne oldu.

Dünya Çevre gününe dikkat çekmek amacı ile ana teması su, hava ve orman olan şiirlerini ingilizce seslendirerek herkesi duyarlı olmaya davet ettiler.

11.06.2022 3481  Ana

Minikler Sahnede Göz Doldurdu

Özel Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları etkinliklerini Konferans Salonu’nda görkemli bir şekilde gerçekleştirdiler.

Yaşlarından ve boylarından büyük işler başaran 5 ve 6 yaş öğrencilerimiz, hazırlamış oldukları birbirinden güzel etkinlikleri kusursuzca sunmanın haklı gururunu yaşadılar.

Açılış oratoryosuyla öğrenciler ailelerine “Hoş Geldiniz” diyerek Türkçe ve İngilizce keyifli şarkılar seslendirdiler. Veliler hem duygulandıkları hem de gururlandıkları gösteriyi büyük bir heyecanla izledi.

Miniklerin hazırladığı dans gösterisini gözlerindeki ışıltılarla izleyen aileleri halk oyunları gösterisi ile adeta büyülendi. Sergiledikleri performans ile izleyicilerden büyük alkış alan anaokulu öğrencilerimiz, 1.sınıf olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

10.06.2022 3480  Lise

12.Sınıf Öğrencilerimiz ile Keyif Dolu Anlar

Özel Teknoloji Fen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri sınav öncesi enerji depoladılar.

Güne açık büfe kahvaltı ile başlayan öğrencilerimiz, güneşli havanın tadını çıkarmak için Mudanya ya keyifli bir gezi düzenlediler.

Öğretmenleri ve arkadaşları ile bol bol fotoğraf çekinen 12.sınıf öğrencilerimiz renkli ve keyif dolu anlar yaşayarak geleceğe de çok güzel hatıralar bıraktılar.


09.06.2022 3479  İlk

4.Sınıflarımızın Mezuniyet Coşkusu

Özel Teknoloji Fen Koleji İlkokulu 4.sınıf öğrencileri yıl boyunca edindikleri kazanımları Konferans Salonu’nda düzenlenen görkemli bir gösteri ile gözler önüne serdi.

Açılış oratoryosuyla İngilizce Almanca ve Türkçe şarkılar seslendiren öğrencilerimiz ailelerine keyif dolu anlar yaşattılar. 

İngilizce zümresinin hazırlamış olduğu İngilizce “Show Time” gösterileri ise Teknoloji Fen Koleji öğrencilerinin dili eğlenerek, yaparak ve yaşayarak edinmeleri, dil kullanımının daha etkin kılınması hedefini gerçekleştirmiş olduğunun bir göstergesiydi.

“Snav Stresi” tiyatro oyunu, modern dansları ve  yedi bölgemize ait halk oyunlarından  "Zeybek", "Silifke", "Demirci Halayı", "Çayda Çıra", "Horon", "Trakya Karşılaması", "Hüdayda" gösterileriyle seyircileri kendilerine hayran bırakan 4.sınıf öğrencilerimiz ilkokuldan mezun olmanın coşkusu ile adeta göz kamaştırdılar.

09.06.2022 3478  Orta

Doğada Piknik

Özel Teknoloji Fen Ortaokulu 5, 6 ve 7.sınıf öğrencileri Misi Köyü piknik alanında keyifli vakit geçirdiler. Müziğin, eğlencenin, çeşitli yarışmaların ve oyunların iç içe olduğu günde öğleden sonra yaşanan mangal partisi ile bir senenin yorgunluğunu atan öğrencilerimiz keyifli ve bir o kadar doyumsuz olan gün yaşadılar. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluk günün ne kadar güzel geçtiğinin en güzel yansımasıydı.

08.06.2022 3477  İlk

3.Sınıflar Yıl Sonu Gösterisi

Özel Teknoloji Fen İlkokulu 3.sınıf öğrencileri yıl boyunca edindikleri kazanımları Konferans Salonu’nda düzenlenen görkemli bir gösteri ile gözler önüne serdi.

Açılış oratoryosunda Türkçe, İngilizce ve Almanca şarkılar seslendiren 3.sınıf öğrencilerimiz, ailelerini hem duygulandırıp hem de gururlandırarak büyük alkış topladı.

“Show Time” İngilizce gösterisi ile göz kamaştıran öğrencilerimiz merak duyarak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmenin keyfini izleyicilere de yansıtarak coşku dolu bir gösteri ortaya koydular.

Kültürümüzün öğesi olan yöresel danslarımızdan “Kafkas” ve “Atabarı” oynayan 3.sınıf öğrencilerimiz seyircileri kendilerine hayran bıraktılar.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092