Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

25.11.2022 3525  Orta

Mudanya Mütareke Evi’nde Tarihi Yolculuk

Teknoloji Fen Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Mudanya Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı “Mudanya Mütareke Evi” Müzesini ziyaret ettiler.

Milli mücadele döneminin silahlı mücadelesinin sonlandırılıp, diplomasi dönemini başlatan bu ateşkes antlaşması Türk halkının bağımsızlık mücadelesinde kazandığı zaferin tescillenmesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

24.11.2022 3524  Ana İlk Orta Lise

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan ve varlığı ile hayatımıza anlam katan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

23.11.2022 3523  Orta

Tam Sayıları Yedik

Günlük hayatımızda karşılaştığımız olayların sayısal ifadelerinde doğal sayılar bazı durumlarda yetersiz kalır. Örneğin borç alma-verme, deniz seviyesinin altına inme-üstüne çıkma, kar-zarar etme gibi durumları doğal sayılarla ifade etmemiz karışıklığa sebep olur. Bu yüzden tam sayılar kümesinde yararlanılır.

Tam sayılar kümesine yönlü sayılar kümesi de denilebilir. Sayıların önüne konulan işaretler sayının yönünü belirtir. Önünde “+” olan sayılara pozitif tam sayılar, önünde “−” olan sayılara ise negatif tam sayılar denir. Sıfır hariç önünde işaret bulunmayan sayıların işareti “+”dır yani pozitif sayılardır.                                                 

Teknoloji Fen Koleji 6.sınıf öğrencilerimiz, Matematik dersinde Tam Sayıları yedi.

“Dene, yaşa, keşfet, öğren ve bilgiyi kalıcı kıl” anlayışı ile Tam Sayılar konusunu Mutfak Atölyesinde kurabiye yaparak pekiştiren öğrencilerimiz, keşfederek öğrenmenin keyfini çıkardılar.

 

16.11.2022 3522  Lise

Lise Öğrencilerimizin Bireysel Veli Toplantıları Başladı

Teknoloji Fen Koleji Anadolu ve Fen Lisesi bireyse veli toplantıları başladı.

Etkili veli-öğretmen iş birliğini önemseyen okulumuzda sınıf öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz velilerimiz ile bir araya geldi.

Öğrencilerimizin kendilerini anlamaları, kabul etmeleri ve geliştirmelerini sağlayacak yöntemlerin ele alındığı toplantıda; öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişim süreçleri ve elde ettikleri kazanımlar doğrultusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

Velilerimize, okul-aile ve öğretmen iletişiminde gösterdikleri samimiyet ve iş birliği için teşekkür ederiz.

14.11.2022 3521  Ana İlk Orta Lise

Bireysel Veli Toplantısı

Etkili veli-öğretmen iş birliğini önemseyen okulumuzda sınıf öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz velilerimiz ile bir araya geldi.

Öğrencilerimizin kendilerini anlamaları, kabul etmeleri ve geliştirmelerini sağlayacak yöntemlerin ele alındığı toplantıda; öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişim süreçleri ve elde ettikleri kazanımlar doğrultusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

Velilerimize, okul-aile ve öğretmen iletişiminde gösterdikleri samimiyet ve iş birliği için teşekkür ederiz.

 

 

10.11.2022 3520  İlk

Hünkar Köşkü Müzesi

Teknoloji Fen Koleji İlkokulu 3.sınıf öğrencileri Ulu Önderimiz Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, 170 yıllık tarihinde Ata’mızı ve önemli devlet adamlarını ağırlayan Hünkar Köşkü Müzesini ziyaret ettiler.

1844 yılında Sultan Abdülmecid’in Bursa gezisi nedeniyle, dönemin Bursa valisi Mehmet Salih tarafından 19 günde tamamlanan Hünkar Köşkü, ilk olarak 16 Ekim 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamıştır.

1925 yılında Bursa gezisi sırasında yeniden Atatürk’ü ağırlayan Hünkar Köşkü’nde, Ata’mızın halka hitaben konuşma yaptığını da öğrenen 3.sınıf öğrencilerimiz Köşk ziyaretinden sonra bahçeyi de gezerek Bursa’yı tepeden izlediler.

 

10.11.2022 3519  İlk

Hünkar Köşkü Müzesini Ziyaret Ettik

Teknoloji Fen Koleji İlkokulu 2.sınıf öğrencileri Ulu Önderimiz Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, 170 yıllık tarihinde Ata’mızı ve önemli devlet adamlarını ağırlayan Hünkar Köşkü Müzesini ziyaret ettiler.

Padişah Abdülmecid Han’ın Bursa gezisi sebebi ile av köşkü olarak yaptırılan tarihi köşkü merakla inceleyen 2.sınıf öğrencilerimiz, köşkte Atatürk’ün adına yaptırılan yatağa ve Atatürk’ün mum heykeline duygu dolu gözlerle baktılar.

1844 yılında, 19 günde inşa edilen köşkü, böyle anlamlı bir günde ziyaret eden öğrencilerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle andılar.

 

10.11.2022 3518  Ana İlk Orta Lise

10 Kasım, O’NSUZ Kasım

Teknoloji Fen Koleji öğrencileri aramızdan ayrılışının 84. Yılında, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle andılar.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, öğrencilerin Atatürk anıtına çiçek koyması ile devam etti. Ortaokul öğrencilerimizin Ata’mızın sevdiği şarkıları seslendirdiği törende; anaokulu öğrencilerimizin söylediği şarkılar dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 84.yıl dönümünde özlemle anıyoruz.

09.11.2022 3517  İlk

Atatürk Evi Müzesi

Teknoloji Fen Koleji İlkokulu 1.sınıf öğrencileri Atatürk Haftası kapsamında, "Atatürk Evi" Müzesini ziyaret ettiler.

Tüm dünyanın yakından tanıdığı unutulmaz bir dünya lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ü yakından tanımak amacı ile onun Bursa’da iken yaşadığı evi gezdiler.

Atatürk’ün kişisel eşyaları, kıyafetleri, üniformaları, askeri ve sivil yaşamına ait fotoğrafları, el yazısı ile çeşitli belgeleri, madalyaları ile hatıra eşyalarını inceleyerek Atatürk’ün hayatını yerinde gözlemleme fırsatını yakaladılar.

Adını duyduğu, hakkında bilgiler edindiği bir mücadeleyi daha yakından tanımak ve incelemek öğrencilerimizi heyecanlandırdı.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092