Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

20.09.2021 3374  Lise

Omuz Omuza Futbol Turnuvası

Lise öğrencilerimizin sabırsızlıkla beklediği futbol turnuvası başladı.

Öğrencilerimizi ders yoğunluğundan kısa sürelide olsa uzaklaştırmak, centilmence mücadele etme ve kazananı tebrik etme alışkanlığını pekiştirmek için düzenlenen turnuvaya, Teknoloji Fen Koleji futbol sahasında 6 takımın katılımıyla başlandı.

Beden Eğitimi öğretmenlerimizin organize ettiği turnuva, ilk tur karşılaşmalarının ardından çeyrek final maçları ile devam edecektir.

Turnuvaya büyük ilgi gösteren lise öğrencilerimize başarılar dileriz.

17.09.2021 3373  Ana

Limonata Eğlencesi

Sarı, renk skalasının en neşeli, en mutlu olanıdır. Bilgeliği ve iyiliği temsil eder. Sıcaklık, keyif, coşkunluk, neşe ve ilham saçar.

Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencilerimiz de Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında limon, şu ve şeker kullanarak çok lezzetli limonata yaptılar. Mutfak atölyesinde limonatarını yaparken faydalarını da öğrenen anaokulu öğrencilerimiz, gerçekleştirdikleri sarı rengi pekiştirme partisinde doyasıya eğlendiler.

06.09.2021 3372  Ana İlk Orta Lise

Robotlarla karşılanan çocuklar, gülen gözlerle eğitime başladı.

Bursa’nın önemli eğitim kurumlarından biri olan Özel Teknoloji Fen Koleji’nde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Korona virüse karşı alınan tüm tedbirlerle birlikte öğrencileri okulun girişinde robotlar karşıladı. Robotları gören öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çekinirken, çalan müzik eşliğinde de eğlenmeyi ihmal etmedi. Yeni öğretim yılıyla ilgili açılış konuşmasını yapan Özel Teknoloji Fen Koleji Okul Müdürü Müge Düşmez, “Eğitim-Öğretim yılının ilk günü, tekrar ders zilinin çaldığı gün. Uzun soluklu yeni bir ders yılına sevinç ve heyecanla başlıyoruz bugün. Hiçbirimizin kaybedecek zamana tahammülü yok. Sizin hayallerinizi gerçekleştirmek, tekrar arkadaşlarınızla “biz” olabilmek, farklı tasarımlarınızı üretebilmek, hepimizi çok heyecanlandırıyor. Hepinizin bir hedefinin olması, bu hedefe gidilecek bir yol haritasını aktarmak ve sizlere rehberlik etmek için tüm öğretmenleriniz her konuda yanınızda. Yeni yılımız hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirsin” dedi.

Kodlanan değil, kodlayan bir gelecek sloganı ile yola çıkıp, iyi bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen Teknoloji Fen Kolejinde ilk ders zili çaldı. Robotlarla karşılanan çocuklar, gülen gözlerle eğitime başladı.

Yeni eğitim yılını törenle açan okul yönetimi velilere ve öğrencilere seslendi. Yapılan konuşmalarda öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için her türlü planlanmanın yapıldığı ifade edilirken, öğrencilere çok çalışmaları yönünde öğütler verildi.

Yeni eğitim ve öğretim yılı ve bu yıl yapacakları projelerle ilgili açıklama yapan Özel Teknoloji Fen Koleji Lise Eğitim Koordinatörü Önder Özdemir, 550 gündür ayrı kaldıkları öğrencileri ile yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını ifade etti. “27 senedir nice başarılara imza atan bir eğitim kurumu olarak, bu yeni öğretim yılında yol haritamız iddialı aynı zamanda da heyecan verici. Siz değerli öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte, tüm mesai arkadaşlarıma başarı dolu bir yıl dilerim.” dedi.

Öğrencileri okul kapısında robotların karşıladığı ilk okul gününde, açılış töreninde robotlarla eğlence dolu anlar yaşayan Teknoloji Fen Koleji öğrencileri, keyifli geçen anların ardından ilk ders için sınıflarına girdiler.

12.07.2021 3371  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Koleji’nde Görkemli Mezuniyet

Özel Teknoloji Fen Koleji’nde eğitim gören ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 8. sınıf öğrencileri, Özlüce kampüsünde düzenlenen geleneksel mezuniyet töreniyle liseye yelken açtı.

4. Mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Müge Düşmez öğrencilerine seslenerek, “Neyin iyi neyin kötü olduğunu öğreterek sizleri hayata hazırladık. Her şeyden önce iyi insan olmanız sizlere yetecektir. Bunun yanı sıra, çalışmanın alın teriyle ekmeğinizi kazanmanın en güzel şey olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Yaptığınız işi en iyi ve en doğru şekilde yapmaya çalışın” dedi.

“Artık ödül zamanı”

Öğrencilerin, derslerindeki başarıları kadar hayatta da başarılı olması adına çalıştıklarını belirten Müge Düşmez, “Öğrencilerimizin fen bilgisinde, matematikte olduğu gibi, hayatta da davranış biçiminde de başarılı olsunlar. Biz bunu yapmaya çalıştık. Asıl matematikteki, fendeki rekorları, çocuklarınızın davranışlarıyla süsledik. Bu saatten sonra ödül zamanıdır” dedi.

Törene katılanlara seslenen okul birincisi Yusuf Tunca öğretmenlerine ve okul yöneticilerine teşekkür ettikten sonra, "Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonra yerimize alacak kardeşlerime eğitim hayatında başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

Öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgelerini takdim edildi. Müzik grubunun sahne aldığı görkemli gecede Mezuniyet töreni için hazırlanan pasta öğrenciler, öğretmenler ve yöneticiler tarafından kesildi. Renkli görüntülerin yaşandığı mezuniyet töreni, müzik dinletisi ile son buldu.

22.04.2021 3370  Ana İlk Orta Lise

Bayram Coşkusuna Hazırız!

Özel Teknoloji Fen Koleji ilkokul öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılını coşkuyla kutlamaya hazır!

Teknoloji Fen öğrencileri, Mustafa Kemal Atatürk ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına evlerini bayraklar, balonlar ve resimlerle süsleyerek başladılar. Bayramın 101. yıl kutlamalarına büyük bir özenle ve heyecanla hazırlanan öğrenciler, evlerini adeta bayram yerine çevirdiler.

22.04.2021 3369  Ana İlk Orta Lise

Egemenliğimiz 101.Yaşında

Özel Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencileri, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini doyasıya yaşadı.

Hazırlamış oldukları bando gösterisi ile bayramı mutlulukla kutlayan anaokulu öğrencilerimiz, kırmızı beyaz balonlarını marşlar eşliğinde coşkuyla salladılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mız Kutlu Olsun.

27.03.2021 3368  Ana İlk Orta Lise

Geleneksel Kayıt Yeterlilik Sınavına Büyük İlgi

“Kodlanan değil kodlayan bir gelecek” sloganı ile yola çıkan Teknoloji Fen Kolejinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Kayıt Yeterlilik Sınavı”,  bu yıl da yoğun bir katılımla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun gerçekleştirildi.

Akademik başarılarının yanı sıra sanat ve spor başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Özel Teknoloji Fen Koleji’nin düzenlediği kayıt yeterlilik sınavı bu yıl da büyük ilgi gördü. İlkokul 3.sınıftan başlamak üzere tüm sınıf düzeylerinde iki farklı seansta gerçekleştirilen sınava öğrenciler, HES kodlarını okutarak ve ateş ölçümleri yapılarak giriş sağladılar.

Öğrenciler maskeleriyle, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan, doğal havalandırma sistemine sahip sınıf ortamında sınavlarını gerçekleştirdiler, İdareciler ve öğretmenlerin gözetiminde yapılan sınavda öğrenciler, Teknoloji Fen Koleji ayrıcalıklarından yararlanmak için bilgilerini ortaya döktüler.

25.01.2021 3367  Lise

YKS Çalışmalarında Yüz Yüze Verimlilik

YKS hazırlıklarını güven içinde sürdüren 12. sınıf öğrencileri, akademik programlarını öğretmenleriyle yüz yüze eğitimle en üst verimde gerçekleştiriyor.

Teknoloji Fen Koleji 12. sınıf öğrencileri, YKS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla devam ediyor. Sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına titizlikle uyum gösteren öğrenciler, yüz yüze eğitimle öğretmenlerinin interaktif ders anlatımlarıyla sınav hazırlıklarını sürdürüyor. Sınava yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağıyla dinlerken, merak ettikleri soruları da öğretmenlerine bire bir sorma şansı buluyor.

25.01.2021 3366  Orta

LGS Çalışmalarında Yüz Yüze Verimlilik


LGS hazırlıklarını güven içinde sürdüren 8. sınıf öğrencileri, akademik programlarını öğretmenleriyle yüz yüze eğitimle en üst verimde gerçekleştiriyor.

Teknoloji Fen Koleji 8. sınıf öğrencileri, LGS çalışmalarına tam donanımlı akademik bir programla devam ediyor. Sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına titizlikle uyum gösteren öğrenciler, yüz yüze eğitimle öğretmenlerinin interaktif ders anlatımlarıyla sınav hazırlıklarını sürdürüyor. Sınava yüksek motivasyon ile hazırlanan öğrenciler, dersleri can kulağıyla dinlerken, merak ettikleri soruları da öğretmenlerine bire bir sorma şansı buluyor.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092
Zahmetsiz rahmet olmaz. Anonim