Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Etkinlikler

03.09.2020 3346  Ana İlk Orta Lise

Teknoloji Fen Koleji öğrencileri VERD-E ile bir ilke daha imza attı.

TÜBİTAK tarafından organize edilen ve üniversite öğrencilerinin kendi yaptıkları araçlar ile yarıştıkları ve bu yıl 16.ncısı düzenlenen, Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, Kocaeli’nde başladı.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen, 5 Eylül Cumartesi günü final etaplarıyla sona erecek yarış programı, takımların kayıtlarının alınması ve teknik kontrollerle başladı.

Elektrikli Araçları Yarışında, Özel Teknoloji Fen Koleji lise öğrencilerinin de yer aldığı takım olan “Teknoloji Fen Racing Team”, bir ilke imza atarak yarışmaya damgasını vurdu.  

Program kapsamında 1-4 Eylül tarihlerini teknik kontrollerle geçirecek ekipler, piste ilk olarak 4 Eylül Cuma saat 16.00 da elektromobil ve hidromobil birinci final yarışı ilk etabı için çıkacaktır. Son yarışma ve etabın yapılacağı 5 Eylül Cumartesi saat 14.00 sonrası Formula Park’ta devam edecek olan yarışmada, takımlar, araçlarını 6 Eylül Pazar günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Tübitak Başkanı’nın katılımı ile Intercity İstanbul Park’ta sergileyecekler.

 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092