Özel Bursa Teknoloji Fen Koleji

Kurucu Mesajı

‘’Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’’ Kuran-ı Kerim

‘’Beşikten mezara kadar ilim öğrenin.’’ Hz.Muhammed (SAV)

‘’Biz uygarlıktan, ilimden ve fenden kuvvet alıyor ve ona göre yürüyoruz.’’ Mustafa Kemal Atatürk

‘’Bilgi ruhun gıdasıdır.’’ Sokrates

‘’İlim rütbesi,rütbelerin en yücesidir.’’ Hz.Ali

‘’Bilgi bir ışık gibidir.Onu kullanırsanız daha parlak olur,kullanmazsanız söner.’’ Alexander Everett

‘’İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.’’ Hacı Bektaş-i Veli

‘’Bilim kumandan, tecrübe ise onun askeridir.’’ Leonardo Da Vinci

 

Bu düstur ve görüşlerden yola çıkarak, ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük katkının bilim ışığında, nitelikli eğitimle nitelikli nesiller yetiştirmek olduğuna içtenlikle inanan eğitimciler olarak görevimizin başındayız.

Geleceğimiz, çocuklarımızın keşfedilerek yetenekleri doğrultusunda yarınlara hazırlanmasıyla şekillenecektir.

Olumlu örneklerden yola çıkmak ne kadar önemli ise, hatalardan ders alınmasının da aynı derecede değerli olduğuna inanarak bugüne kadar deneyimlediklerimizin içinden en iyi uygulamaları seçip bir araya getirdiğimiz bir eğitim programı uyguluyoruz.

Bir eğitim kurumunun en büyük değeri eğitimcilerdir. Yüksek hedeflerimize ancak işini seven ve mutlu bir kadro ile ulaşabiliriz. Bu görüşten yola çıkarak oluşturduğumuz, her biri alanında donanımlı eğitim kadromuzla hedeflerimize güvenle yürüyoruz.

Yaşam becerileri ve akademik başarısını dengeli bir şekilde öğrencilerimize sunmak eğitim felsefemizin temelini oluşturuyor. Bunu başarmak için kendi özgün eğitim modellerimizi oluşturduk. Bilimin ve güncel gelişmelerin ışığında yenileyerek geliştirdiğimiz eğitim modelimiz Özel Teknoloji Fen Koleji’nin temel ayrıcalıklarındandır.

Bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu teknoloji çağında, öğrencilere bilgi yüklemenin yanında, onlara yaşam becerileri kazandırmanın önemine de inanıyoruz. Özel Teknoloji Fen Koleji’nde her öğrenci değerlidir, güvendedir ve saygı görür.

1995 senesinde kurucusu olduğum Özel Bursa Kültür Dersaneleri, yine kurucusu olduğum Özel Bursa Kültür Okulları’ndan sonra 2017 den itibaren bir üst kategoride, Özel Teknoloji Fen Koleji ile Özel Teknoloji Fen Hazırlık, Özel Teknoloji Fen İlkokul, Özel Teknoloji Fen Ortaokul, Özel Teknoloji Fen Anadolu Lisesi ve Özel Teknoloji Fen Fen Lisesi olarak emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Bursa’da değil, Türkiye’de ortaöğretim düzeyinde ilk olacak bir eserle yakında karşınızda olacağız. Teknoloji Fen’de yapacağımız sürprizlerle ilgili bizi izlemeye devam edin.   

Mustafa Naci Atış

Teknoloji Fen Koleji Kurucusu
   ve
Kültür Özel Eğitim A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı

1192
 KVKK Aydınlatma Metni   Ziyaretçi Açık Rıza Metni   KVKK Politikası 
Mersis No:0605005002500092